Ceturtdiena, 2. jūlijs
Šodien sveicam: Lauma, Ilvars, Halina
Laika ziņas: Sigulda +19.6℃, D vējš 3.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Gastronoms?
Kendo
2013-08-04
Sveiki.
Kāds varetu pastāstīt, kā lai tagad liela daļa Siguldas iedzīvotāju piekļūst dzelzceļa stacijai. Runāju par to daļu, ko nodala Gāles iela un dzelzceļš. Vecais perons ir izjaukts un celiņi, pārejot dzelzceļu Gāles ielas galā, vedina pa veco ceļu līdz Ausekļa ielai, pāri tai. Tad tuvākā pāreja uz stacijas pusi ir tikai šķērsojot arī Pils ielas pāreju. Nenormāls līkums. Vai Gastronoms būtu nosponsorējis šādu gājēju plūsmu? Vai arī kāda cita iestāde? Vai pasts?
Pamanīju, ka lielākā daļa ļaužu tāpat dodas pa neceļu un pie stacijas spraucas garām barjerai.
Tak ainavu planotājiem jau pimrajā nodarbībā iemāca, ka celiņus jāveido tur, kur ir ļaužu plūsma.
Murgs vienvārdsakot...

Laurinjsh
 - 2013-08-05 16:35
pēc loģikas - uz kurieni tad gājēji pārietu? uz autostāvvietu? cik zinu, noteikumi liedz gājēju pārejas likt pretī autostāvvietai. Bet nu vai tad tiešām grūti aiziet tos dažus metrus? un pat ja pāreju atjaunotu - sanāk tik un tā iet gar gastronomu. :D
Tā kā, Kendo, neslinko :)
drīzāk vajadzētu no dzelzceļa pārietuves uztaisīt taciņu pa parku, lai nonāktu stacijā. Ceru, ka tas ir plānots :)
Kendo
 - 2013-08-06 08:43
:)

Tak ne jau par 10 metriem rakstu... bet par iešanu apkārt visam parkam...
Administrācija
 - 2013-08-07 16:02
Labdien!
Siguldas novada pašvaldības speciālisti informē, ka dzelzceļa pāreja ir izbūvēta saskaņā ar tehnisko projektu, kuru izstrādāja a/s „Latvijas Dzelzceļš” atbilstoši drošība normām.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kendo
 - 2013-08-07 22:35
Vareni. Nav vajadzīga atbilde atbildes pēc. Tak to laiku, kas vajadzīgs atbildes sagatavošanai noziedojiet, lai aizietu uz vietas un apskatītos situāciju vai arī lai parunātu ar kādu, kas tobrīd pārvietojas pa nekurieni. Vai tad parks arī pieder LDz? Agrāk parku varēja šķērsot 3 virzienos.
Kuram vēl liekas normāli, ka, lai aizbrauktu uz Rīgu ar vilcienu, ir katru rītu jāveic pastaiga apkārt veselam parkam, vai arī jāiet pa bezceļu un dubļiem. Un kas būs ziemā?
Kendo
 - 2013-08-07 22:42
Lai nav tikai kritika - reku risinājums.
Vecā perona vietā izveidot celiņu, kuru nodala no sliežu daļas ar tādu pat barjeru kā gar Stacijas ielu.
Laurinjsh
 - 2013-08-08 11:38
cik nogurdinošas atrakstīšanās atbildes.

Jautājuma autors tak lūdz risinājumu ne to vai projekts saskaņots vai pārskaņots. Lūdzu, rodiet risinājumu gājējiem, kas uz staciju dodas ne no centra. Lai arī Sigulda nav liela, bet tā nav tikai centra iedzīvotājiem un autobraucējiem
Administrācija
 - 2013-08-12 14:53
Siguldas novada pašvaldības galvenā arhitekte skaidro, ka Siguldas iedzīvotājiem, kas uz dzelzceļa staciju dodas no Gāles ielas puses, īsākais ceļš ir: no Gāles ielas pa Stacijas ielu virzienā uz Raunas ielu, līdz dzelzceļa pārejai.
Dzelzceļu, protams, var šķērot arī pa pāreju, kas atrodas pretī Krišjāņa Valdemāra ielai. Saskaņā ar detālo plānojumu, attīstot apbūvi kvartālā starp Ausekļa ielu, stacijas laukumu, dzelzceļu no gājēju ceļa, kas savieno dzelzceļa pāreju un Valdemāra ielu, nākotnē paredzēts veidot celiņu tīklu, kas šo pāreju savienos arī ar dzelzceļa staciju.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kendo
 - 2013-08-12 18:51
Nu re. Brīnisšķīgi jaunumi. Paldies par skaidrojumu un paldies par to, ka kāds ir izlasījis jautājumu līdz galam.

Vēl gribētos saprast, kas ir domāts ar nākotni?
Vienkārši bail iedomāties, kas notiks rudens pietus sezonā un ziemas sniega sezonā.

Starp citu - ieteikums izmantot Raunas ielas pāreju ir tikpat neadekvāts kā dzīšana apkārt parkam. Īpaši ņemot vērā, ka Stacijas iela NAV aprīkota ar gājēju celiņiem.
Laurinjsh
 - 2013-08-13 10:11
nākotne cerams nav domāta Kroptkina milzceltne...
Administrācija
 - 2013-08-13 16:11
Labdien!
Siguldas novada pašvaldības galvenā arhitekte informē, ka minētā kvartāla apbūves priekšlikums jāizstrādā līdz 2014.gada februārim, kam tālāk sekos projektēšanas un būvniecības darbi, kas jāpabeidz līdz 2017.gada rudenim.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Kendo
 - 2014-05-03 09:28
Veselu gadu izstrādā grozījumus. Smieklīgi.
Iesaku mainīt galveno arhitektu vai piesaistīt cita veida speciaļistu, kas māk vadīt projektus. Arhitekts, lai zīmē, vadītājs, lai saka, kad jābeidz zīmēt.
Atbilde: Administrācija
Laurinjsh
 - 2014-05-04 08:39
Kendo, detalplānojums tiešām var ievilkties gadu, no pieredzes zinu. Pati nesen tādu taisīju - daudz vienkāršāku nekā pilsētas centram būtu nepieciešams. Tiesa, nezinu vai grozījumi var prasīt gadu. Bet nu es vismaz nezinu,kas par grozījumiem. DP prasa tik lielu birokrātiju, tik daudz papīru... Pilsētas teritorijā tas ir vēl sarežģītāk.
Bet nu cerams, ka tas viss netiek ievilkts cerībā, ka cilvēki aizmirsīs par grandiozo projektu.
Kendo
 - 2014-04-13 13:50
Pajautāšu:
Vai ir kādi jaunumi saistībā ar parka pārprojektēšanu un pārbūvi?
Atbilde: Kendo
Administrācija
 - 2014-04-14 14:21
Labdien!
Siguldas novada pašvaldības galvenā arhitekte informē, ka 2013.gada 15.maijā ar Siguldas novada Domes lēmumu tika uzsākta detālplānojuma grozījumu izstrāde īpašumos Ausekļa iela 2 un Ausekļa iela 4. Detālplānojuma darba uzdevumā, cita starpā, tika uzdots precizēt būvlaidi gar Ausekļa ielu un apbūves līniju gar Stacijas laukumu, pamatojot to ar Pils ielas un Ausekļa ielas esošās un perspektīvās apbūves un detālplānojumā paredzēto būvju apjomu notinumu, kā arī vismaz vienu perspektīvo skatu no katras ielas.
Tiklīdz Būvvaldē būs saņemti un saskaņoti detālplānojuma grozījumu projekta materiāli, paziņojums par detālplānojuma sabiedrisko apspriešanu tiks nosūtīts detālplānojuma teritorijā esošo un ar plānojuma risinājumu saistīto nekustamo īpašumu īpašniekiem, kā arī publicēts izdevumā „Siguldas Novada Ziņas”, laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un Siguldas novada pašvaldības interneta vietnē ww.sigulda.lv.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kendo
 - 2015-05-08 11:34
Sveiki.
Es tā uzreiz nevaru atrast genplāna publikāciju apspriešanai. Lūdzu iedodiet informāciju par jautājuma virzību.
Atgādinu, ka jau pāris gadus nav atrisināta gājēju celiņa neesamība, kas spiež iet pa dubļiem vai apkārt veselam parkam
Administrācija
 - 2015-05-08 14:16
Labdien!
Siguldas novada pašvaldības speciālisti informē, ka dzelzceļa perona un sliežu ceļa šķērsojuma vietas izbūvētas saskaņā ar VAS „Latvijas dzelzceļš” tehnisko projektu, izmantojot tās finansējumu un ievērojot normatīvos aktos noteiktos drošības pasākumus. Šī projekta ietvaros tika demontēti arī vecie peroni un izbūvēti jauni.
Pašvaldība atgādina, ka šķērsot dzelzceļu nepiemērotās vietās ir dzīvībai bīstami, tādēļ šobrīd mērķtiecīgi tiek samazināts atļauto šķērsošanas vietu skaits, upurējot iedzīvotāju pieradumus. Jāatzīmē, ka dzelzceļa šķērsošanas veids, vietas, izskats, biežums ir vislielākā mērā atkarīgs no zemes īpašnieka – „Latvijas dzelzceļa” – iniciatīvām. Tādēļ pašvaldība un minētā institūcija mērķtiecīgi sadarbojas šajā jomā.
Siguldas novada pašvaldība, vēloties mērķtiecīgi panākt lielāku drošību Siguldas pilsētas centrā dzelzceļa zonā, veic priekšdarbus (sarakste ar „Latvijas dzelzceļu”, teritorijas plānojuma izstrāde, kurā ietverts priekšlikums izveidot divlīmeņa dzelzceļa šķērsošanu u.c.), lai realizētu mūsdienīgu, ērtu un funkcionāli pārdomātu gājēju tiltu pāri dzelzceļam teritorijā, kas atrodas uz Rīgas pusi no Siguldas dzelzceļa stacijas. Tomēr šāda mēroga projekta izstrāde prasa pietiekami ilgu laiku.
Papildus tam informējam, ka zemes vienībā ar adresi Ausekļa iela 2, kas atrodas uz Rīgas pusi no dzelzceļa stacijas, ir izstrādāts detālplānojums, kurā paredzēta gājēju pārvietošanās no zemes gabala rietumiem (šobrīd esošā taciņa Krišjāņa Valdemāra ielas virzienā) dzelzceļa stacijas virzienā. Precīza šīs takas atrašanās vieta tiks noteikta būvprojekta teritorijas labiekārtojuma daļā.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kendo
 - 2016-06-15 11:03
:)
Trīs gadi pagājuši. Ļaudis kā staigā pa dubļiem un/vai putekļainu bezceļu, tā staigā un spraucas garām barjerai.
Nezinu - man tas neliekas normāli...
Atbilde: Kendo
Administrācija
 - 2016-06-15 17:02
Labdien, Kendo!

Dzelzceļa šķērsošanas veids un vietas ir VAS „Latvijas dzelzceļš” kompetencē. Dzelzceļa šķērsojums Jūsu noradītajā vietā ir paredzēts arī pašvaldības Teritorijas plānojumā un pašvaldība ar ierosinājumiem par to ir vērsusies pie VAS „Latvijas dzelzceļš”, tomēr konkrēta atbilde nav saņemta.
Atgādinām, ka šķērsot dzelzceļu nepiemērotās vietās ir dzīvībai bīstami.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Kendo
Septiņi
 - 2016-06-16 14:34
Rīgā pie tirgus cilvēki ir vēl trakāki - kāpj pāri barjerai uz ielas, kura ir ļooti pilna ar transportlīdzekļiem. Īsāka ceļa dēļ ir ar mieru riskēt ar savu dzīvību. Bet tas ir no tās pašas sērijas, ka auto piebrauc pēc iespējas tuvāk veikala durvīm...
Viss jau normāli, bet līdz brīdim, kad kādam liekas, ka vajadzētu legalizēt gadiem ilgi izmantotu dzīvībai bīstamu pāreju pāri dzelzceļam. Kāpēc jāspraucas? Sasodīts - nu paej vēl 200 metrus!
Atbilde: Kendo
skaidrite
 - 2016-06-21 10:58
> Septiņi
tev vienmēr viss labi, tikai stulbi ka neiedziļinies problēmā. runa ir par legāli izbūvētu pāreju pār dzelzceļu, no kuras tālāk nav ceļa uz staciju. un kad nākamgad beidzot uzbūvēs Uģa solīto risinājumu, pēc detālplānojuma nebūt neizskatās, ka varēs iet gar sliedēm - būs jāiet apkārt tik un tā.
Kendo
 - 2016-07-06 14:26
Ir acīmredzams, ka pagājis ir tik daudz laika, ka arī Administrācija ir pazaudējusi pavedienu.
Šeit nav runa par dzelzceļa šķērsošanu - to paldies dievam tauta dara atļautajā vietā. Runa ir par to, ka cilvēki pēc šīs pārejas šķērsošanas negrib doties apkār visam parkam, bet iet gar sliedēm pa bezceļu. Lai ir skaidrs - uzzimēju https://failiem.lv/u/vqxe469f#/view/Gastronoms.png
Ar sarkano ir "ierastais", ar zaļo "pareizais".
Atbilde: Kendo
Administrācija
 - 2016-07-06 16:23
Labdien, Kendo!

Pateicamies par ieguldīto darbu, zīmējot gājēju plūsmas shēmu! Teritorijas attīstības pārvalde informē, ka jaunā tirdzniecības centra būvniecības detālplānojumā Jūsu norādītajā vietā ir paredzēta iespēja pārvietoties gājējiem uz un no dzelzceļa stacijas.
Šeit – http://sigulda.lv/public/download.php?id=3610 – atradīsiet transporta un gājēju plūsmu paredzētos virzienus.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Kendo
Kendo
 - 2016-07-06 19:38
Super. Paldies par info.

Vēl tikai viens jautājums. Kad? Kad būs realizēts projekts? Kad varēs pārvietoties pa jauno celiņu?
Atbilde: Kendo
Administrācija
 - 2016-07-11 12:06
Labdien, Kendo!

Tirdzniecības centrs atradīsies uz privātīpašumā esoša zemes gabala. Šobrīd pašvaldības rīcībā nav informācijas par konkrētiem objekta attīstības vai būvniecības termiņiem, tostarp gājēju celiņa izbūves darbu grafiks.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kārlis Eberliņš
 - 2017-04-27 15:16
Administrācija cita starpā atbildēja: Siguldas novada pašvaldības galvenā arhitekte informē, ka minētā kvartāla apbūves priekšlikums jāizstrādā līdz 2014.gada februārim, kam tālāk sekos projektēšanas un būvniecības darbi, kas jāpabeidz līdz 2017.gada rudenim

Vai šis vēl ir spēkā? Kkas man šajā sāgā nepatīk?
Atbilde: Kārlis Eberliņš
Administrācija
 - 2017-04-28 18:03
Labdien, Kārli Eberliņ!

Šobrīd kvartāla attīstība Ausekļa ielā 2 ir apturēta, jo izsniegtā būvatļauja būvniecības ieceres realizācijai ir pārsūdzēta.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Kārlis Eberliņš
Kārlis Eberliņš
 - 2017-05-25 10:12
Neticami...
Vai man vienam tas neliekas normāli?

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031