Svētdiena, 5. jūlijs
Šodien sveicam: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
Laika ziņas: Sigulda +14.8℃, DR vējš 5.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Kapi
Kendo
2015-09-20
Sveiki.

Runa ir par vecajiem pilsētas kapiem. Nav saprotama vārtu funkcionālā nozīme. Uz tiem rakstīts, ka iebraukšanu teritorijā noliedz domes lēmums. No otras puses visi tur brauc. Uz vārtiem ir lūgums pēc iebraukšanas tos atkal aizvērt. Ir iekārtots stāvlaukums. Veciem cilvēkiem ir grūti iet cauri visu garo ceļu.
Nesaskatu nevienu iemeslu iebraukšanas aizliegumam.
Vai dome varētu šo aizliegumu pārskatīt?

Administrācija
 - 2015-09-21 09:08
Labdien!

Pašvaldības speciālisti informē, ka kapu teritorija paredzēta apbedījumu ierīkošanai. Izrādot cieņu aizgājējiem, un, lai netraucētu kapsētas apmeklētāju mieru, kapsētās aizliegts trokšņot (tai skaitā braukt ar transporta līdzekļiem). Siguldas pilsētas kapu teritorija salīdzinoši ar citām kapu teritorijām nav liela un attālumi ir samērīgi kājām gājējiem. Piebraucamie ceļi paredzēti izmantošanai īpašos gadījumos, bēru ceremonijas laikā vai labiekārtošanas laikā, kad pie apbedījuma vietas tuvāk jāpieved smagi priekšmeti (pieminekļi, plāksnes u.c.), vai citos iepriekš ar kapu pārzini saskaņotos gadījumos.
Izskatot iedzīvotāju aizrādījumus par intensīvo un ātro transporta līdzekļu pārvietošanos kapsētu teritorijā, neievērojot aizlieguma zīmes un bojājot piebraucamo ceļu, tika pieņemts lēmums atjaunot vārtu aizvēršanu dienas laikā un slēgšanu diennakts tumšajā laikā.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Laurinjsh
 - 2015-09-22 09:09
Laikam piekrītu pašvaldībai un cilvēkiem, kam traucē. Man gan Siguldas kapos nav aizgājēju, bet autotransportam kapos nav īstā vieta.
Kendo
 - 2015-09-22 09:36
Tikai tapēc, ka atrodas kāds indivīds, kas neievēro noteikumus, esmu spiests vai nu pats neievērot noteikumus un braukt līdz vecās kapličas stāvlaukumam vai arī liegt iespēju saviem senčiem nokļūt pie tuvinieku kapiņiem. Lai arī attālumi 'nav lieli', veciem cilvēkiem tas ir pamatīgs fizisks pārbaudījums. Protams vieglāk ir aizliegt, nevis cinīties ar deklasētiem ākstiem... tēmu slēdzam.
Lauriņš - lasījis neesmu, bet viedoklis ir :)
Lulu
 - 2015-09-29 10:37
Labdien!
Pamanīju tēmu par kapiem...
Nesen kapusvētki bija Allažu kapos. Iegriezos tur nejauši, kopā ar paziņām.
Mani pārsteidz sakoptība, pareizāk - tās trūkums! Radās jautājums-vai koplietošanas takas tur neviens nesakopj? Zāle bija man līdz viduklim! Bija vietas, kur kapu kopēji savu vietiņu apkārtni bija sakopuši pašu spēkiem, bet kā tad ar tām takām un kapu vietām, kuras neviens vairs neapkopj? Reizi gadā jau varēja parūpēties par vismaz nelielu sakoptību.... Un tā taka aiz kapličas bija vienkārši drausmīga! Kāds bija centies to kopt, bet sanākuši bija tikai "cūku rakumi"...
Atbilde: Lulu
Administrācija
 - 2015-10-02 18:13
Labdien!

Siguldas novada kapu pārzine informē, ka divas nedēļas pirms Allažu kapu svētkiem kapsētas teritorijā tika uzsākti teritorijas labiekārtošanas darbi – laukuma un centrālās takas nomales atjaunošana, iespējams, esat bijuši kapsētā šo labiekārtošanas darbu laikā. Kapsētā pļaušanas darbi tika pabeigti 26.augustā. Tāpat kapu pārzine norāda, ka kapsētas centrālās ejas tiek koptas ikdienā, bet kapa vietas, kas netiek koptas, kā arī teritorijas, kurās nav izvietotas apbedījumu vietas, tiek koptas ne retāk kā vienu reizi mēnesī.
Informējam, ka apbedījuma vietas ir jākopj piederīgajiem, gadījumos kad vairākus gadus kapa vieta nav kopta, pašvaldībai ir tiesības kapa vietu likvidēt.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031