Otrdiena, 14. jūlijs
Šodien sveicam: Oskars, Ritvars, Anvars
Laika ziņas: Sigulda +17℃, Z vējš 2.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Jaunais serpentīna ceļš
Kristiāna Santa
2015-11-09
Labdien!
Brīvdienās ar ģimeni izdomājām veikt nelielu ekspedīciju pa vēl neizveidoto Siguldas serpentīna ceļu pie Panorāmas rata. Liels pārsteigums izrādījās tā slīpums! Tas ir daudz par daudz stāvs. Un ne tikai vienā posmā, bet teju visos, kur jau paspēts izklāt bruģīti. Attiecīgi rodas jautājums, kam šis ceļš tiek būvēts - ekstrēmistiem? Jo ģimene ar mazu bērnu, vēl jo mazāk ar ratiņiem,pensionāri vai cilvēki ar īpašām vajadzībām šo ceļu nevarēs izmantot.

Lūdzu, lūdzu kāds no atbildīgajiem, izstaigājiet šo jaunizveidoto serpentīna ceļu un varbūt vēl ir iespējams ko labot!

Administrācija
 - 2015-11-09 16:03
Labdien!

Pirmkārt, Dabas aizsardzības pārvalde vērš uzmanību, ka būvdarbu laikā ir aizliegts pārvietoties pa būvlaukumu, par kādu šobrīd ir uzskatāms arī topošais serpentīns.
Aicinām ievērot zīmes, un lieki sevi neapdraudēt, kā arī izvairīties no nepatīkamām situācijām, kādas var sagādāt, pārvietojoties pa objektiem, tai skaitā dabas takām to būvniecības laikā, kamēr nav izvietotas barjeras, attiecīgs segums. Aicinām neapdraudēt sevi un savus tuvākos, pārvietojoties pa būvdarbu zonu.
Otrkārt, jaunais objekts, serpentīns, tiek būvēts, ņemot vērā visus atbilstošos būvnormatīvus. Serpentīns, līdzīgi kā citi dabas tūrisma infrastruktūras objekti gan Siguldas apkaimē, gan citviet Latvijā un pasaulē, pilnā apjomā nav paredzēts cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos. Taču līdz noteiktiem skatu punktiem šī pieejamība ir nodrošināta, piemēram, no Panorāmas rata līdz pirmajai skatu platformai. Gaujas senlejas burvību un dabas daudzveidību cilvēki ratiņkrēslos, kā arī māmiņas ar bērnu ratiņiem var baudīt citviet Siguldā, piemēram, no jauna ierīkotajā takā „Mazā Sigulda”, kas sākas pie Gūtmaņalas stāvlaukuma un citur.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP)
 - 2015-11-17 10:42
Uz tādiem infrastruktūras objektiem, pie kādiem pieskatāmi dabas tūrisma infrastruktūras objekti- kāpnes, takas u.tml., t.sk. serpentīna ceļš, nav attiecināmi normatīvie akti, kas nosaka 100% pieejamību cilvēkiem ar ratiņkrēsliem u.tml. Šādos projektos ir svarīgs samērīguma princips- iespēju robežās radīt pieejamību, ko Dabas aizsardzības pārvalde arī centusies ieviest. Analoģisks piemērs serpentīnam ir kāpnes, kas izbūvētas stāvās nogāzēs. Arī tās nav iespējams piemērot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vai arī ieguldījumi, kur tos pat tehniski būtu iespējams veikt, nebūtu samērīgi no finanšu, būvniecības un dabas izmantošanas viedokļa. Vēršam uzmanību, ka izbūvējot serpentīnu, ir ņemtas vērā vides pieejamības prasības un objekts, lai arī daļēji, tomēr ir pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībā līdz noteiktiem skatu punktiem un platformām.
Tāpat uzsveram, ka Siguldā projekta ietvaros cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir izbūvētas takas aptuveni 5km garumā
Jokdaris
 - 2015-11-16 15:44
Vai kāds DP pārvaldes darbinieks vai novda būvvaldes darbinieks varētu konkrēti pateikt pamatojoties uz kādiem.."...atbilstošiem būvnormatīviem..." ir izstrādāts serpentīna ceļa projekts. Būvnormatīvi visās iestādēs un sabiedriskās vietās prasa nodrošināt pieeju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tajā skaitā invalīdu ratiņos. Vai šī arī nebūtu tāda vieta?!

Pasākumi

       Jūlijs 2020