Svētdiena, 5. jūlijs
Šodien sveicam: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
Laika ziņas: Sigulda +18.6℃, DR vējš 5.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Velomaršrutu problēmas
Lateruns
2016-04-17
Paldies atbildīgajām amatpersonām par to, ka tiek atjaunoti tūrisma maršruti kājāmgājējiem. Diemžēl tas neattiecas uz riteņbraucējiem, kuriem, pēc tiltiņu un kāpņu atjaunošanas, vairs nav iespējams izbraukt šo posmu bez nokāpšanas no velo. Agrāk tas bija vienkāršāk - visi velomaršruti, ar maziem izņēmumiem, atkarīgā no braucēja fiziskās sagatavotības, bija pilnībā braucami. Tagad ik pa brīdim ir kādas kāpnes, bet tām blakus dēļu laipa, kas, acīmredzami domāta, lai pa to stumtu velo, nevis brauktu, jo tā ir pārāk nelīdzena un šaura. Nereti tiltiņi sākas un beidzas bez uzbrauktuvēm, tā, ka atkal jākāpj nost - gribi vai negribi. Tomēr bīstamākais ir tad, kad braucot sportiskā tempā nobrauciens no tiltiņa izrādās vismaz 40 cm no zemes. Mazliet neuzmanības un tas ir kūlenis riteņbraucējam. Visiem ir zināms, ka Sigulda ir sportiska pilsēta. Tāpat nav noslēpums, ka pa Siguldas veloceliņiem traucas daudz MTB braucēju, kuriem šie velomaršruti ir laba treniņu vieta. Savukārt celiņu noklāšana ar mulču neiepriecinās velotūristus, jo segums kļūst smags un lēns. Domājams, ka svētdienas velotūristi pa tādu nemaz īsti pabraukt nevarēs un būs spiesti tos pāris kilometrus no Mednieku namiņa gar Gauju uz augšu velo stumt pie rokas. Ar savu sakāmo vēlos vērst uzmanību uz to, ka riteņbraucēji ir cilvēku grupa ar specifikām prasībām, tādējādi ne viss, kas der kājāmgājējam, derēs riteņbraucējam. Nepārdomāti un līdz galam neizplānoti risinājumi noved pie tā, ka labi domātas lietas patiesībā dažiem cilvēkiem rada vairāk problēmu, nekā labumu.

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP)
 - 2016-04-19 09:13
Labdien!
Paldies par Jūsu viedokli.
Dabas tūrisma infrastruktūra tiek veidota veidota saskaņā ar Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plānu, un tā galvenā un nozīmīgākā jēga ir dabas daudzveidības saglabāšana un sabiedrības negatīvās ietekmes mazināšana uz aizsargājamo dabas teritoriju, nevis sporta MTB trašu veidošana. Dabas tūrisma infrastruktūra nav paredzēta sporta treniņu vai sporta sacensību (bez iepriekšējas saskaņošanas) organizēšanai.
Tūrisma maršruti ar ļoti intensīvu un lielu slodzi izbūvēti ar grants vai šķeldas/mulčas segumu, segums pasargā blakus augošo koku sakņu sistēmu, mazina erozijas un izskalojuma riskus, kā arī labi organizē cilvēku plūsmas.
Dabas aizsardzības pārvalde aicina – iesim dabā ar izpratni un saudzēsim mūsu dabas bagātības, novērtēsim tās un palīdzēsim saglabāt!

Atbilde: Dabas aizsardzības pārvalde (DAP)
Lateruns
 - 2016-04-21 22:40
Labdien!
Paldies par atbildi, lai gan tā nebija patiesa atbilde, bet gan birokrātiska atrakstīšanās, - tā teikt, lai tiesā nebūtu, kur piesieties. Citēju Siguldas lapu:
"Lai sekmētu aktīvu un videi draudzīgu dzīvesveidu, kā arī veicinātu kalnu riteņbraukšanas piedāvājuma atpazīstamību Siguldā un tās apkārtnē atklāti 5 velomaršruti ar kopējo garumu 120 km. Papildus lejupielādējami GPS faili tiem riteņbraucējiem, kuri izmanto navigācijas ierīces. GPS failu nolasīšanai rekomendējam izmantot GPS Vizualizer."
Info: http://tourism.sigulda.lv/bukleti-un-brosuras/
Pielikumā 6 MTB maršruti???!!!
Atbilde: Dabas aizsardzības pārvalde (DAP)
Lateruns
 - 2016-04-21 22:45
Jūsu citāts: "Dabas tūrisma infrastruktūra tiek veidota veidota saskaņā ar Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plānu, un tā galvenā un nozīmīgākā jēga ir dabas daudzveidības saglabāšana un sabiedrības negatīvās ietekmes mazināšana uz aizsargājamo dabas teritoriju, nevis sporta MTB trašu veidošana" ir pretrunā ar 6. MTB velomaršrutiem Siguldā. Tad veram ciet šos maršrutus un atstājam visus kājāmgājējiem. Pasakām, ka Sigulda nav riteņbraucēju pilsēta. Miers un Āmen! Nevēlamies risināt problēmu, bet slēpjamies aiz likuma burta.
Atbilde: Dabas aizsardzības pārvalde (DAP)
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP)
 - 2016-04-22 14:18
Dabas tūrisma infrastruktūras izveidē prioritāte ir dabas vērtību un vecākā un lielākā nacionālā parka Latvijā aizsardzība, nevis sporta trašu veidošana. Tur, kur ir iespējams tos sabalansēt, tas arī tiek veikts.

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031