Ceturtdiena, 16. jūlijs
Šodien sveicam: Hermīne, Estere, Liepa
Laika ziņas: Sigulda +21.4℃, ZR vējš 3.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

c/z Dzīvojamā zona
skaidrite
2016-10-12
ar kādu nolūku šīs ceļa zīmes tiek liktas Siguldā, ja neviens tās neievēro un neviens to neuzrauga? šīs zīmes ir tik reta parādība, ka būtu īpaši jāpievērš informatīva uzmanība, ka dome vēlās ko labu paveikt un domei būtu jāsadarbojas r ceļu policiju, lai likums tiktu ievērots. citādi izskatās pēc "Ķeksīša" ievilkšanas, jo ieguvuma nav.

Administrācija
 - 2016-10-12 12:25
Labdien, Skaidrīte!

Ceļazīmes „Dzīvojamā zona" Siguldas pilsētā tiek izvietotas atbilstoši ceļu satiksmes noteikumu prasībām un to ievērošanu uzrauga Ceļu policija.

Paldies par Jūsu ieteikumu par informatīvas akcijas veikšanu saistībā ar ātruma ierobežojumiem dzīvojamajās zonās.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
skaidrite
 - 2016-10-13 10:29
Lūdzu atsaukties iedzīvotājus, kuri jebkad ir redzējuši ceļu policijas patruļu Siguldas dzīvojamos rajonos!
Atvainojiet, ja kļūdos, bet Administrācijas atbilde tomēr izklausās pēc "ķeksīša". Ceļu satiksmes noteikumos nav prasības obligāti izvietot šādas zīmes. tātad tā ir pašvaldības iniciatīva. tātad pašvaldībai arī jāpiepūlas, lai šī iniciatīva dotu rezultātus. kā ceļu policija zina, ka tur ir problēmas?? Vai ceļu policija vispār Siguldā kāut reizi ir patrulējusi ārpus valsts autoceļa P8 maršruta?
Atbilde: Administrācija
Administrācija
 - 2016-10-13 15:15
Labdien, Skaidrīte!

Ceļa zīmes „Dzīvojamā zona” Siguldas novadā tiek izvietotas ielās, kas nodrošina piekļuvi dzīvojamajām ēkām un kur neatrodas sabiedriski objekti – tas tiek darīts saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumu prasībām.
Ceļu policijas patruļas regulāri patrulē arī ārpus P8 maršruta, piemēram, Nītaures, Šveices, Pulkveža Brieža, Pils ielās un pie Krišjāņa Barona pieminekļa. Vēršam Jūsu uzmanību, ka Valsts policijas Ceļu policija ir Iekšlietu ministrijas pakļautībā esoša iestāde, tomēr regulāri to informējam par vietām, kur būtu nepieciešamas policijas patruļas. Savukārt Ceļu policija savu iespēju robežās tās arī veic.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
skaidrite
 - 2016-10-14 14:44
par šādu satiksmes organizāciju Gaismas ielā tika rīkota iedzīvotāju aptauja http://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/10793/

Kur var iepazīties ar šādas aptaujas rezultātiem Allažu ielai?
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-10-17 15:11
Labdien, Skaidrīte!

Ceļazīmju „Dzīvojamā zona” izvietošanai pašvaldība nerīko iedzīvotāju aptaujas – tāda nav rīkota arī Allažu ielas iedzīvotājiem, jo šīs ceļazīmes tiek izvietotas atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu prasībām.
Satiksmes organizācijas aptauja Gaismas ielas iedzīvotājiem tika veikta, lai noskaidrotu – vai iedzīvotāji dod priekšroku vienvirziena vai divvirzienu kustībai šajā ielā, bet ceļazīmju „Dzīvojamā zona” izvietošana tika piedāvāta kā papildu satiksmes organizācijas elements.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
skaidrite
 - 2016-10-31 10:42
Un kā tad ar Ainas ielu - Siguldas plānošanas dokumentos tā vēl ar vien iezīmēta ar visām sarkanajām līnijām, bet dabā jau likvidēta. Vai iedzīvotāju aptauja par šo bija? Kādiem likumiem atbilst šī rīcība?
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-11-01 08:15
Labdien, Skaidrīte!

Saskaņā ar Siguldas novada teritorijas plānojumu Ainas ielai paredzētā zona ir saglabāta, bet tās pieslēguma vieta Jāņa Poruka ielai ir mainīta un tagad atrodas pretī krustojumam ar Lāčplēša ielu. Sākotnēji šis krustojums bija paredzēts no satiksmes drošības viedokļa pārāk tuvu esošajam Raiņa un Cēsu ielas krustojumam.

Ainas ielas izbūve šobrīd nav prioritāra, jo prioritātes ir to ielu būvniecība, kuras izmanto esošu īpašumu apsaimniekošanai. Bet tās sarkano līniju joslā ir saglabātas iespējas būvēt ielas infrastruktūru, ja būs nepieciešams.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: skaidrite
Alīsija
 - 2016-11-01 10:29
Dīvaini, bet šoreiz piekrītu Skaidrītei. Ja Ainas iela nav prioritāte, tad kādas idejas dzīta dome pieņēma lēmumu novākt flīžu segumu un visu aizbērt?
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-11-01 14:57
Labdien, Alīsija!

Domājot par gājēju drošību un pilsētvides estētiku, Ainas ielas sadrupušais, savu laiku nokalpojušais betona flīžu segums nomainīts pret ainaviski līkumotu gājēju celiņu pa zaļo zonu līdz pat krustojumam ar Lāčplēša ielu. Viena parka robežās nav nepieciešamas cietā seguma paralēlas gājēju takas tik tuvu viena otrai – kvalitatīvs bruģakmens un asfaltseguma gājēju–velo celiņš izveidots gar Jāņa Poruka ielu.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: skaidrite
skaidrite
 - 2016-11-02 09:42
Cien.Administrācija, jūs atkal neatbildējāt uz jautājumu pēc būtības!

Iedzīvotāju apspriestajā un domes apstirpinātajā teritorijas plānojumā Ainas iela ir paredzēta ar pilnīgi citu risinājumu. Dabā tur nav pat minētās takas, bet tikai pļavā iemīts celiņš gar privātmājas žogu ar niknu suni.

Jautāšu vēlreiz - vai šādas izmaiņas teritorijas plānojumā ir jāapspriež ar iedzīvotājiem pirms izmaiņu ieviešanas dabā?
Atbilde: skaidrite
skaidrite
 - 2016-11-02 09:45
Alīsija, tas viss var būt tikai vienīgā Ainas ielas iedzīvotāja Īles kunga interesēs. savādi, bet ja šo ielu dome plānoja demontēt, tad kā Īles kungs varēja saskaņot būvvaldē mājas projektu ar galveno piekļuvi no Ainas ielas?
Atbilde: skaidrite
Septiņi
 - 2016-11-02 13:08
Skaidrīt - cik biežu Tu ej pastaigāties pa vietu, kas saucas Ainas iela? Es principā zinu, kas tas ir, bet zinu arī, ka tur nav nekā interesanta. Iziet var normāli, bet ko redzēt tur nav. Kāda ir Tava interese - gribēji tās vecās flīzes savam dārzam, vai kas cits? Un tikai pēc gadiem attapies?
Cik es sevi atceros, tur iela nav bijusi nekad, un es sevi ILGI atceros...
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-11-02 14:11
Labdien, Skaidrīte!

Kā jau Jums skaidrojām, iela nav likvidēta – tā nav izbūvēta, bet saskaņā ar Siguldas novada teritorijas plānojumu Ainas ielai paredzētā zona ir saglabāta, teritorijas plānojums ir apspriests ar iedzīvotājiem vairākkārtīgi, tajā skaitā bijusi iespēja piedalīties arī Ainas ielas trajektorijas apspriešanā un piedāvāt savas idejas. Šī brīža situācijā ar veco flīžu noņemšanu nekas, ko paredz teritorijas plānojums, nav mainīts, sabiedriskā apspriešana nav nepieciešama.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: skaidrite
Septiņi
 - 2016-11-03 16:45
Dāvinu ideju Domei - izveidot blogu Skaidrītei!
Un man patīk diskusijas sākuma teikums - kādiem likumiem atbilst šī rīcība... respektīvi - kādiem likumiem atbilst vecu flīžu noņemšana, ielas trajektorijas maiņa teritorijas plānojumā, jauna apvienota gājēju-velo ceļa izbūve. Man kā vecam būvniekam sanāk kādi 5,6 likumi, kādi 20 noteikumi... Ieraksti Googlē, tur visi izkritīs pēc atslēgvārdiem... :))

Pasākumi

       Jūlijs 2020