Sestdiena, 19. septembris
Šodien sveicam: Verners, Muntis
Laika ziņas: Sigulda +15.1℃, ZR vējš 4.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Siguldas sporta centrs
Daiga Putniņa
2018-04-27
Regulāri apmeklējām ūdens atrakciju daļu sporta centrā līdz bērns dabūja bakterioloģisku ādas infekciju. Tāpēc jautājumi:
1.) cik regulāri tiek veiktas ūdens analīzes un kādas?
2.) Mainīts un dezinficēts ūdens?
3.) Vai tiek kontrolēta uzkopšanas firma, kas mazgā grīdu ar grīdas mazgājamo mašīnu? Kādus līdzekļus lej mašīnā, jo tas neizbēgami paliek uz grīdas un ar apmeklētāju kājām nonāk baseinā.

Administrācija
 - 2018-04-27 17:11
Labdien, Daiga Putniņa!

Siguldas Sporta centrā tiek veiktas visas nepieciešamās un likumā noteiktās darbības gan telpu uzkopšanā, gan arī dezinfekcijas līdzekļu lietošanā, lai novadnieki ūdenspriekus varētu izbaudīt kvalitatīvā ūdenī un tīrās telpās.

Siguldas Sporta centra tehniskais direktors Imants Griķis skaidro, ka, ievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr.37 „Higiēnas prasības publiskas lietošanas peldbaseiniem”, Sporta centra peldbaseinu un Ūdens atrakciju un atpūtas parka baseinu ūdens analīzes tiek veiktas trīs reizes dienā. Baseinu ūdens kvalitatīva uzturēšana tiek nodrošināta ar ūdens cirkulāciju caur kvarca smilšu filtru un ūdens dezinfekciju ar ķīmisko produktu palīdzību. Tāpat tiek kontrolēts ūdens dezinfekcijai izmantojamā hlora daudzums (kam jābūt maksimāli pieļaujamā robežā līdz 1mg/l), un tiek veikta skābju/sārmu līdzsvara kontrole (pH, kam jābūt robežās no 7,2 līdz 7,8). Par šiem mērījumiem tiek veikti ieraksti peldbaseinu un Ūdens atrakciju un atpūtas parka baseinu darbības kontroles žurnālā. Papildus tam baseinu ūdens dezinfekcijai tiek izmantotas ultravioleto staru lampas. Ūdens dzidrināšanai publisko baseinu automātiskajām dozēšanas iekārtām tiek lietots ūdens dzidrinātājs „Bayrol”, „Quickflock Lig”. Savukārt pretaļģu un ūdens ziedēšanas novēršanai – „Desalgine Jet”. Reizi mēnesī tiek veiktas neatkarīgas analīzes vides zinātniskā institūta „BIOR” laboratorijā, ar kuru rezultātiem aicinām iepazīties šajās saitēs: https://ej.uz/4219, https://ej.uz/2y7p, https://ej.uz/cs92 un https://ej.uz/4219.

Siguldas Sporta centrā regulāri tiek veikta kvarca smilšu filtru skalošana, kas nodrošina peldbaseinu ūdens apmaiņu, ievērojot MK noteikumus Nr.37. Saskaņā ar iepriekšminētajiem noteikumiem šā gada jūnijā ir plānota ikgadējā visu sistēmu pilnīga ūdens nomaiņa.

Telpas peldbaseinu un ģērbtuvju zonā tiek regulāri koptas, ko nodrošina SIA „CHS”, ar kuru ir noslēgts līgums. Reizi diennaktī peldbaseinu un ģērbtuvju zonas tiek uzkoptas ar tīrāmo mašīnu, kurā tiek izmantota atbilstoša ķīmija („EVANS Everfresh Apple washroom cleaner” un dezinfekcijas līdzeklis „Mikro-Quat Extra”). Telpu uzkopšanu ik stundu veic arī apkalpojošais personāls, par ko tiek veikts ieraksts uz sienas esošajās uzskaites lapās.

Ar cieņu
Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi