Svētdiena, 5. jūlijs
Šodien sveicam: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
Laika ziņas: Sigulda +14.8℃, DR vējš 5.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Sigulda – Polijas šosejas-pilsēta
Artūrs Ozols
2019-07-12
Ir skaisti iedomāties, ka esam mazā Šveice, ģimeņu mīlētāka pilsēta u.tml., bet patiesībā esam lēta Polijas šosejas malā esoša pilsēta, kuras galvenā prioritāte ir šosejas apkalpošana, tālbraucēji.

To var secināt pēc pilsētas rīcības atļaujot komersantam, teritorijā pie Latvijas Naftas ierīkot kempingu tālbraucējiem. Šis “kempings” atrodas tieši blakus dzīvojamajam kvartālam. Visa elitārā publika – Krievijas, Lietuvas, Polijas un arī LV šoferi, tagad tur “kempingo” – lamājas, skan mūzika. Zinot to vidi, ticiet man, daļa tur ir ar ļoti kriminālu pagātni. Un blakus dzīvojamās mājas. Klusums, naktsmiers, drošība – viss tas ko Sigulda reklamē, tiek aizslaucīts vārtrūmē. Varbūt aizsūtīt bērnu nopirkt saldējumu – jāšķēršo kempingotāji un to kravas mašīnu rindas. Pusaudžu meitene atgriežas no skolas pasākum ziemas tumšajā laikā – jāšķērso kriminālā vieta. Mitrevica kungs laistu savu bērnu cauri šādai publikai?

Protams, “kempings” maksās daļu no nodokļiem. Tomēr, ir absolūti skaidrs pat nepiesaistot ekonomistu, ar šiem ienākumiem Sigulda bagātāka nepaliks. Vienlaikus tiek grauts dzīvojamais kvartāls, kuru iedzīvotāji nodokļos un citos pirkumos Siguldai dod daudz vairāk ienākumu.

Nožēlojami, ka Siguldas pašvaldībai prioritāte nav tās iedzīvotāji, ģimenes ar bērniem.

P.s. Ja Jūs kādreiz brauciet cauri Siguldai (pa šoseju), pavērojiet pēc kā tā izskatās – plakāti un baneri viens aiz otra, mirgojošas gaismiņas par autoservisiem u.tml., - jebkuras Polijas šosejas malā esoša pilsēta.

P.s.s. Jautājums Siguldas pašvaldībai – kādi pamatojumi Jums lika izšķirties par labu “kempingam” un vai nevajadzēja iegūt vismaz apkārt dzīvojošo iedzīvotāju viedokli par šādu objektu?

Administrācija
 - 2019-07-15 15:11
Labdien!

Spēkā esošajā Siguldas novada teritorijas plānojumā noteikts, ka zonu gar Vidzemes šoseju ir atļauts izmantot publiskajai apbūvei, tajā skaitā viesu īslaicīgai izvietošanai. Tāpat jāņem vērā, ka degvielas uzpildes stacija ir privātīpašniekam piederoša un saskaņā ar Civillikumu, īpašums ir pilnīgas varas tiesība par lietu. Gan pašvaldībai, gan visai sabiedrībai ir jārespektē arī šī norma attiecībā uz īpašniekiem, kuri tikai izmanto savas likumiskās tiesības.

Līdz šim Pašvaldības policija no iedzīvotājiem nav saņēmusi sūdzības par Latvijas Naftai blakus esošo kempingu. Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji aicināti sazināties ar Pašvaldības policiju, zvanot uz tālruņa numuru 67972008.

Ņemot vērā, ka kempingu mājiņas novietotas tuvāk par četriem metriem no kadastra robežām zemes gabaliem ar adresēm Strēlnieku iela 60 un Vidzemes šoseja 67, Sigulda, projekta risinājums tika saskaņots ar šo zemes gabala īpašniekiem būvniecību regulējošo normatīvo aktu noteiktajā kārtībā. Tāpat publisko apspriešanu rīkot nebija nepieciešams, jo Siguldas novada teritorijas plānojumā zonā gar Vidzemes šoseju viesu izmitināšanas ēkas ir noteiktas kā viena no galvenajām teritorijas izmantošanām.
Atbilde: Administrācija
Artūrs Ozols
 - 2019-07-16 11:29
Apbūve ir atļauta tikai ar Siguldas pašvaldības atļauju. Arī māju pagalmos un dzīvojamajā zonās var sākt celt kempingus, tikai jāsaņem Siguldas pašvaldības atļauja, ko kā, redzams, tā izsniedz ar lielāko prieku.
Tas, ka zemes gabals pieder komersantam, tas vēl nenozīmē, ka tas var tur darīt jebko un būvēt jebko. Līdzīgi, kā nesen, komersantam, kas gribēja būvēt gāzes uzpildes staciju un auto mazgātuvi, Siguldas pašvaldība neatļāva veikt šādu būvniecību un to vēl plaši reklamēja, demonstrējot kā lielo atbalstu tās iedzīvotājiem. Savukārt šeit pretēji - aizbildinieties ar komersanta absolūtajām tiesībām, kas, protams, ir nepatiesība.
Tāpēc, Jūsu atsauce uz Civillikumu ir labākajā gadījumā smieklīga, bet drīzāk katastrofāla, jo vienā gadījumā tik primitīvi ar to aizbildināties, kamēr citā gadījumā apelējiet ar sabiedrības interesēm. Tas vienkārši parāda, Jūsu sejas divas puses.
Un, jā, tiešām lieliski pašvaldības saistošie noteikumi un attieksme no Siguldas pašvaldības puses, ka šādām publiskām ēkām ar šādu izmantošanas veidu, kas robežojas ar dzīvojamo zonu, nepieciešams vien pajautājāt vienai, tuvākajai mājai. Jums taisnība, tā tiešām ir, ka skaņa pārtrūkst tieši pie 4 metru atzīmes un Strēlnieku ielu kustībai arī izmanto tikai šīs vienas mājas iedzīvotāji.
Jautājums godājamajam Siguldas priekšsēdētāja kungam, kurš tik dedzīgi stāsta, ka Sigulda ir tās iedzīvotājiem, it sevišķi ģimenēm ar bērniem - vai Mitrevica kungs sev kaimiņos arī pieļautu kempinga izbūvi?


P.s. Piebilde par Pašvaldības policiju Siguldā ir absolūti lieka, tā attiecībā par trokšņošanām, ir pilnīgi bezpalīdzīgs orgāns, kurš neko šādos gadījumos nevar izdarīt. Jums lietošanā nav nevienas skaņu mērīšanas ierīces, metodikas kā troksni izmērīt.

P.s.s. papildinot par šosejas vizuālo identitāti. Tagad to papildina šī kempinga cirka telts raibraibās krāsās. Siguldas vizuālā identitāte sasniegusi vēl nebijušus augstumus.
Atbilde: Administrācija
Administrācija
 - 2019-07-18 11:11
Saskaņā ar būvniecību regulējošiem aktiem, tajā skaitā pašvaldības saistošajiem noteikumiem, degvielas uzpildes stacija un automazgātuve ir tādas kategorijas ēka, kurai nepieciešama publiskā apspriešana, pat, ja teritorijas plānojumā šādas funkcijas apbūvi atļauts konkrētā vietā būvēt. Savukārt īslaicīgas izmitināšanas ēkas, tajā skaitā kempingi, moteļi, hosteļi, ja vienlaicīgi tajos nav paredzēts uzturēties vairāk par 100 cilvēkiem, neietilpst šajā kategorijā. Tāpat pie esošām degvielas uzpildes stacijām un zonās gar intensīvas satiksmes autoceļu A2, viesu izmitināšanai atbilstošas ir zemākas kategorijas viesu mītnes, turpretī Gaujas senielejā un pilsētas centrā viesu izmitināšanai atbilstošas ir augstākas kategorijas viesu mītnes, proti, viesnīcas.

Atgādinām, ka situācijā, kad attiecīgajā kempingā trokšņu līmenis naktsmiera stundās nav atbilstošs naktsmiera baudīšanai, kā arī troksnis ir personu radīts (nav rūpnieciskie trokšņi), iedzīvotāji aicināti ziņot Pašvaldības policijai. Pašvaldības policija uz zvanu reaģēs, vienlaikus pieņemot no izsaucēja oficiālu rakstveida iesniegumu. Atkarībā no iesniedzēja informācijas pārbaudes rezultātiem, par šādiem pārkāpumiem, kas izpaudušies kā sabiedriskā miera traucēšana, ir iespējama administratīvā pārkāpuma lietvedība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pantu (sīkais huligānisms).

Kempinga teritorijā šobrīd nav izvietota raiba cirka telts, taču izvietošanas gadījumā tas jāsaskaņo ar Siguldas novada Būvvaldi. Siguldas publiskajās teritorijās, atskaitot gadījumus, kad pilsētu apmeklē cirks, jāizvieto nojumes un teltis gaišās, baltās vai bēšās krāsās, ja individuāli izstrādāts projekts ielas kopskatam neparedz citu vienotu tēlu, kas atbilst pašvaldības saistošajiem noteikumiem.
Maris Leja
 - 2019-08-28 08:53
Citēju Administrāciju: Līdz šim Pašvaldības policija no iedzīvotājiem nav saņēmusi sūdzības par Latvijas Naftai blakus esošo kempingu... ...
Iemesls- neticība jebkādam atbalstam. Piezvaniet par slepkavību, tad policija noteikti atbrauks.
Jāpriecājas tomēr, ka Rīgas ielas automazgātuvi ir varēts atcelt- 100% dzīvojamais rajons.

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031