Ceturtdiena, 22. augusts
Šodien sveicam: Rudīte, Everts
Laika ziņas: Sigulda +13.4℃, Z vējš 1.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Dzelceļa pāreja pretī Bērzu ielai
Rakaris Parastais
2019-08-11
Tā ir vieta Siguldā, kur gadu desmitiem pāri dzelzceļa sliedēm staigā daudzi Siguldas iedzīvotāji un pilsētas viesi. Diemžēl ir bijuši arī skumji gadījumi, kad uz šīs pārejas cilvēks ir gājis bojā. Citiem ir paveicies, jo "aizmukuši" no vilciena pēdējā brīdī. No Siguldas puses tuvojošos vilcienu ierauga par vēlu, jo aiz līkuma nav dzirdama vilciena skaņa. Gājēju celiņš apbus sliedēm nav labiekārtots, ilgstoši slapjā laikā tas ir izbrienams tikai ar gumijas zābakiem, slikts apgaismojums tumšajā laikā, sliedēm grūti tikt pāri ar bērnu ratiņiem un velosipēdiem, arī vecākiem cilvēkiem. Kad Siguldas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas DzC labiekārtos minēto pāreju vismaz tādā kvlitātē kā tas ir pretī Gāles ielai?

Administrācija
 - 2019-08-12 08:52
Labdien!

Izstrādājot Siguldas identitāti veidojošo tematisko plānojumu, sarunās ar VAS „Latvijas dzelzceļš” ir apstiprināts, ka papildu vienlīmeņa šķērsojumi turpmāk netiks veidoti, kā arī nākotnē tiks izveidots norobežojums vilciena sliežu tuvumā. Esam informēti, ka norobežojums tiek plānots, šobrīd nav informācijas par laiku, kad tas varētu tikt veikts. Pašvaldība turpina sadarboties ar VAS „Latvijas dzelzceļš”, lai uzlabotu infrastruktūru un palielinātu drošību sliežu tuvumā.
Atbilde: Administrācija
Rakaris Parastais
 - 2019-08-16 00:31
Labdien!

No jūsu sniegtās atbildes var saprast, ka nākotnē šajā vietā sliežu šķērsošana būs aizliegta, jo tiks izveidots norobežojums piekļuvei dzelzceļa sliedēm. Vai tāds ir pašvaldības plāns? Vai tomēr pašvaldība neuzskata par iespējamu vērsties pie VAS Latvijas dzelzceļš", pamatojot, ka šī konkrētā vieta ir ļoti svarīg pilsētas iedzīvotājiem, kuri te šķersojuši sliedes desmitiem gadu un turpina to darīt arī tagad? Celiņus abpus sliedēm var uzlabot pašvaldība - nav jābruģē, var uzbērt skaidu klājumu, uzlīkt pāris laternas un uzlikt pāri grāvim betona plāksnes. Tie taču nav tik milzīgi ieguldījumi cilvēku drošibas labad!
Administrācija
 - 2019-08-16 13:25
Siguldas novada pašvaldība ir vērsusies pie VAS „Latvijas dzelzceļš” ar lūgumu veikt dzelzceļa infrastruktūras uzlabojumus. Kā informēja VAS „Latvijas dzelzceļš” atbildīgie speciālisti, tuvākajā laikā nav plānots veikt uzlabojumus Siguldas pilsētas teritorijā – nožogojuma vai prettrokšņu barjeras izbūvi gar dzelzceļa infrastruktūras zemes nodalījuma joslas robežu. Esošās gājēju pārejas drošības barjeras VAS „Latvijas dzelzceļš” apsekos un nepieciešamības gadījumā izskatīs iespēju tās uzlabot.

Pasākumi