Piektdiena, 27. novembris
Šodien sveicam: Lauris, Norberts
Laika ziņas: Sigulda -0.3℃, Z vējš 3.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Dzelceļa pāreja pretī Bērzu ielai
Rakaris Parastais
2019-08-11
Tā ir vieta Siguldā, kur gadu desmitiem pāri dzelzceļa sliedēm staigā daudzi Siguldas iedzīvotāji un pilsētas viesi. Diemžēl ir bijuši arī skumji gadījumi, kad uz šīs pārejas cilvēks ir gājis bojā. Citiem ir paveicies, jo "aizmukuši" no vilciena pēdējā brīdī. No Siguldas puses tuvojošos vilcienu ierauga par vēlu, jo aiz līkuma nav dzirdama vilciena skaņa. Gājēju celiņš apbus sliedēm nav labiekārtots, ilgstoši slapjā laikā tas ir izbrienams tikai ar gumijas zābakiem, slikts apgaismojums tumšajā laikā, sliedēm grūti tikt pāri ar bērnu ratiņiem un velosipēdiem, arī vecākiem cilvēkiem. Kad Siguldas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas DzC labiekārtos minēto pāreju vismaz tādā kvlitātē kā tas ir pretī Gāles ielai?

Administrācija
 - 2019-08-12 08:52
Labdien!

Izstrādājot Siguldas identitāti veidojošo tematisko plānojumu, sarunās ar VAS „Latvijas dzelzceļš” ir apstiprināts, ka papildu vienlīmeņa šķērsojumi turpmāk netiks veidoti, kā arī nākotnē tiks izveidots norobežojums vilciena sliežu tuvumā. Esam informēti, ka norobežojums tiek plānots, šobrīd nav informācijas par laiku, kad tas varētu tikt veikts. Pašvaldība turpina sadarboties ar VAS „Latvijas dzelzceļš”, lai uzlabotu infrastruktūru un palielinātu drošību sliežu tuvumā.
Atbilde: Administrācija
Rakaris Parastais
 - 2019-08-16 00:31
Labdien!

No jūsu sniegtās atbildes var saprast, ka nākotnē šajā vietā sliežu šķērsošana būs aizliegta, jo tiks izveidots norobežojums piekļuvei dzelzceļa sliedēm. Vai tāds ir pašvaldības plāns? Vai tomēr pašvaldība neuzskata par iespējamu vērsties pie VAS Latvijas dzelzceļš", pamatojot, ka šī konkrētā vieta ir ļoti svarīg pilsētas iedzīvotājiem, kuri te šķersojuši sliedes desmitiem gadu un turpina to darīt arī tagad? Celiņus abpus sliedēm var uzlabot pašvaldība - nav jābruģē, var uzbērt skaidu klājumu, uzlīkt pāris laternas un uzlikt pāri grāvim betona plāksnes. Tie taču nav tik milzīgi ieguldījumi cilvēku drošibas labad!
Administrācija
 - 2019-08-16 13:25
Siguldas novada pašvaldība ir vērsusies pie VAS „Latvijas dzelzceļš” ar lūgumu veikt dzelzceļa infrastruktūras uzlabojumus. Kā informēja VAS „Latvijas dzelzceļš” atbildīgie speciālisti, tuvākajā laikā nav plānots veikt uzlabojumus Siguldas pilsētas teritorijā – nožogojuma vai prettrokšņu barjeras izbūvi gar dzelzceļa infrastruktūras zemes nodalījuma joslas robežu. Esošās gājēju pārejas drošības barjeras VAS „Latvijas dzelzceļš” apsekos un nepieciešamības gadījumā izskatīs iespēju tās uzlabot.
Maris Leja
 - 2019-08-28 08:21
Administrācija! Lūdzu, arī savās interesēs uzlabojiet PR prasmes: teikt vispirms labo!
Perspektīvajā plānā uz Siguldas kartes ir veloceliņš, kurš šķērso dzelzceļu tuvu Kalna/ Šveices ielu līkumam.
Nepatīkamais, ka nākamā iespēja šķērsot dzelzceļu var izrādīties tikai Rīgas ielas pārbrauktuve.
Jo nav ilūziju par iedzīvotāju vajadzību patiesu respektēšanu.
Šai 1,1km posmā tiešām vēlamies vēl! Ar dzelzceļu nevar atrunāties, arī pašvaldībai savs vārds sakāms.
Atbilde: Maris Leja
Administrācija
 - 2019-08-29 11:38
Labdien!

Jau esam ziņojuši, ka pašvaldība ar VAS „Latvijas dzelzceļš” turpina sadarbību, lai dzelzceļa zonu cauri pilsētai veidotu cilvēkiem draudzīgāku un drošāku. Izstrādājot Siguldas identitāti veidojošo tematisko plānojumu, sarunās ar VAS „Latvijas dzelzceļš” ir apstiprināts, ka papildu vienlīmeņa šķērsojumi turpmāk netiks veidoti, kas ir atbalstāms, jo katra neregulējama šķērsošanas vieta ir potenciāli bīstama cilvēkiem. Tāpēc gan Siguldas identitāti veidojošajā tematiskajā plānojumā, gan Siguldas novada Teritorijas plānojuma grozījumos pašvaldība paredzēs dzelzceļa šķērsošanas vietu gājējiem un velobraucējiem zem dzelzceļa sliedēm Kalna ielas galā, vietā, kur tādas izveidi pieļauj zemes reljefs. Šādas šķērsošanas vietas izbūve ir atkarīga no daudziem faktoriem (nepieciešams pārplānot visu dzelzceļa infrastruktūru cauri pilsētai, izstrādāt projekta dokumentāciju ne tikai pašam tunelim, bet arī satiksmes infrastruktūrai, kas abpus dzelzceļam ved uz šo tuneli no esošajām ielām, un pēc tam secīgi ir iespējams paredzēt finansējumu šāda tuneļa būvniecībai).

Saistībā ar dzelzceļa pārvada pārbūvi valsts autoceļa A2 Siguldas posmā līdztekus norisinās sadarbība ar VAS „Latvijas Valsts ceļi”, pārplānojot arī visu teritoriju, kas pieguļ iepriekš minētajam pārvadam. Tikai pēc galveno principu izstrādes visās satiksmes infrastruktūras jomās minētajā pilsētas daļā ir iespējama detalizēta katra šīs infrastruktūras daļas projekta gatavošana.
Atbilde: Maris Leja
Maris Leja
 - 2019-08-30 08:06
Administrācija!
Lūdzu, lasiet uzmanīgāk! Jau iepriekš bija līdzīgas situācijas, tapēc šoreiz izgaismošu.
Citēšu manis rakstīto un jūsu atbildi blakus:
mans--- perspektīvajā plānā uz Siguldas kartes ir veloceliņš, kurš šķērso dzelzceļu tuvu Kalna/ Šveices ielu līkumam
jūsu--- pašvaldība paredzēs dzelzceļa šķērsošanas vietu gājējiem un velobraucējiem zem dzelzceļa sliedēm Kalna ielas galā
Maris Leja
 - 2020-05-17 23:16
Rakari!
Būšu cinisks- šodien ieguldījumi cilvēku drošībai diemžēl nozīmē:
paredzēt 100 000€ metāla žogiem un 100 000€ luksoforam.
Nevis dažas betona plāksnes un šķembu kraviņa...

Pasākumi