Sestdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +11.9℃, DA vējš 0.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Covid un tālbraucēji Siguldā
Artūrs Ozols
2020-03-16
Saistībā ar Covid vīrusa izplatību, kā zināms ir apturēta pasažieru plūsma, bet joprojām notiek un notiks kravas transporta plūsma. Vai Sigulda to neplāno nekā ierobežot? Piem. Latvijas Naftas benzīntankā un citos benzīntankos patstāvīgi paliek tālbraucēji no Polijas, Lietuvas, Ukrainas, kā arī Latvijas, kas dodas cauri visais Eiropai un uz Krieviju. Vai tiešām nav paredzēts vismaz uz ārkārtas stāvokļa laiku aizliegt tiem uzturēties šeit - nakšņot, pavadīt ilgāk kā nepieciešams degvielas uzpildei u.tml.
Ja ierobežojumi nav paredzēti, tad šie paliks kā infekcijas perēkļi.

Administrācija
 - 2020-03-16 14:33
Siguldas novada pašvaldība tāpat kā visas iestādes Latvijā ir pakļautas Ministru kabineta izdotajam rīkojumam par vīrusa Covid-19 izplatības pasākumiem. Rīkojuma 4.17. punktā norādīti ierobežojumi personu un transportlīdzekļu pārvietošanās iespējām caur lidostu, ostu, kā arī sauszemes robežšķērsošanas punktiem, izņemot kravu pārvadājumus.
Jāatgādina, ka degvielas uzpildes stacijas ir privātīpašniekiem piederošas un saskaņā ar Civillikumu, privātīpašnieki nes atbildību un lemj par savā īpašumā notiekošo. Tādējādi pašvaldībai ir jārespektē šī norma attiecībā uz īpašniekiem, kuri izmanto savas likumiskās tiesības, kas šai gadījumā ir atļauta nakšņošana degvielas uzpildes stacijās, ja vien attiecīgo degvielas uzpildes staciju teritorijās nav uzstādītas laika ierobežojuma vai citas informatīvās zīmes, kas ierobežotu kravu pārvadātāju ilglaicīgu uzturēšanos šajās privātajās teritorijās.
Atbilde: Administrācija
Artūrs Ozols
 - 2020-03-16 21:27
Anonīmā administrācija!
Ir apbrīnojami Siguldas domes mūžīgā mazspēja jebkuru problēmu un krīžu gadījumos. Tāpat tas bija bērnudārznieku saindēšanas gadījumā, kad sākāt rīkoties tikai tad, kad jau bija notikuši negadījumi, sākotnēji arī aizbildinoties, ka neko nevariet darīt.
Tāpat arī tagad, Jums tiešām ir jāsagaida, kad šīs personas inficēs Siguldas iedzīvotājus un SIguldas teritorijā būs epidēmija. Latvijas Naftad benzīntanks robežoja ar dzīvojamo rajonu abpūvi. Sabiedrības intereses ir svarīgākas par kādas privātpersonas tiesībām, tās var tikt ierobežotas. Ja Jums domē nav kvalificētu juristu, varbūt piesaistiet kā ārpakalpojumu.

Vēl idejai - varbūt Jūs variet vērsties pie šīs privātpersonas un pārrunu ceļā vienoties par šādiem ierobežojumiem.
Bet var jau, protams, atkal neko nedarīt un gaidīt, kad notiks nelaime un atkal nokļūsiet visu mēdiju uzmanības centrā ar negatīvām ziņām.

Pasākumi

       Augusts 2020