Sestdiena, 30. maijs
Šodien sveicam: Vitolds, Lolita, Letīcija
Laika ziņas: Sigulda +17.6℃, ZA vējš 7.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2015-04-28
Siguldā notiks Stādu parāde, paredzēti satiksmes ierobežojumi

1. un 2.maijā Siguldas Svētku laukumā notiks 12. Latvijas Stādu parāde, kas vienlaikus atklāj dārzkopju aktīvās sezonas sākumu un tāpēc to iecienījuši Latvijas dārzkopji – gan amatieri, gan profesionāļi, jo tieši šajā reizē katrs var atrast sev kārotos stādus un visu nepieciešamo savam dārzam. Stādu parādē piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas, tā popularizējot un izceļot tieši Latvijas stādu audzēšanas nozari.

Visiem Stādu parādes apmeklētājiem no plkst.11.00 būs iespēja atpūsties un izklaidēties dažādās jautrās, radošās un izzinošās aktivitātēs. 12.Latvijas Stādu parādi iegavilēs folkloras kopa „Senleja”, atklāšanas uzrunas teiks SAB valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš, LR Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs un Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers.

Tradicionāli Stādu parādes ietvaros tiek organizēts arī Latvijas amatniecības un lauksaimniecības izstrādājumu gadatirgus. Šogad tajā piedalīsies 120 amatnieki, kuri izstrādājumus gatavo pašrocīgi, izmantojot idejas, kas gūtas no latviešu tautas arheoloģiskā un etnogrāfiskā mantojuma, kā arī Latvijas lauku saimniecības, kuras audzē lauksaimniecības produkciju, un individuālie pārtikas produktu ražotāji.

Pasākuma apmeklētājus abās dienās sagaida arī plaša kultūras programma, kuru kuplinās Siguldas novada Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Siguldietis”, folkloras kopa „Senleja”, Siguldas 1.pamatskolas deju kolektīvs „Purenīte”. Ziemā iztērēto enerģiju uzņemsim ar Rūtas Zaļajiem dabas stādu kokteiļiem, pavasara saules starus modināsim ar „Siguldas novada Cāļa 2015” un vokālās studijas „Siguldiņa” skanīgajām dziesmām. Ikviens sevī varēs pamodināt mākslinieku gleznošanas galerijā un radošajās siltumnīcās, bet harmonijai Lauku sētā – kopīgi meklēsim pasaules līdzsvaru spilvenu kaujās.

Apmeklētāju drošībai, laika posmā no 1.maija plkst.8.00 līdz 2.maija plkst.18.00, tiks slēgta satiksme, kā arī nebūs iespējama transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Leona Paegles ielā virzienā no Lāčplēša ielas uz Svētku laukumu, Cēsu ielā virzienā no Lāčplēša ielas uz Svētku laukumu. Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana iespējama pilsētas stāvlaukumos un ielu malās atļauta atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem. Stāvlaukumu atrašanās vietas un ieteicamos iebraukšanas un izbraukšanas ceļus lūdzam skatīt zem ziņas pievienotajā kartē.

Organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Atbalsta: A/s Latvijas Valsts meži, SIA Laflora, Fiskars, Tallink, BT1, Nature Expo.
 

 


© www.sigulda.lv

KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031