Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Piektdiena, 20. maijs
Šodien sveicam: Venta, Salvis, Selva
Laika ziņas: Sigulda +10.8℃, D vējš 0.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2015-07-15
Skrējienā Turaidas pils tornī noskaidros ātrākos ziņnešus

Svētdien, 26.jūlijā, Turaidas muzejrezervātā notiks skrējienu seriāla „Sigulda Up Cup 2015” otrais posms – skrējiens 38 metrus augstajā Turaidas pils tornī. Šis skrējiens tradicionāli pulcē sacensību dalībniekus no Siguldas novada un visas Latvijas.

Sprinta skrējienā Turaidas pils tornī un cīņā par „ātrākā ziņneša” titulu var piedalīties ikviens. Sprinta dalībnieki startēs pa vecuma grupām, un katrā grupā tiks noskaidroti trīs labākie ziņneši. Pieteikties sacensībām un iepazīties ar nolikumu iespējams šeit. Ikvienam ir iespēja pārspēt trases rekordu, kas jau ilgus gadus ir nemainīgs – 32 sekundes.

Turaidas pils tornis ir būvēts 13.gadsimtā – lielais apaļais tornis jeb bergfrīds ir galvenā pils apbūves sastāvdaļa un tas bijis paredzēts apkārtnes novērošanai, pils aizsardzībai un kalpojis arī kā pils aizstāvju pēdējais patvērums uzbrukumu laikā. Torņa sienas no ārpuses apšūtas ar sevišķi gariem ķieģeļiem 9 x 15 x 33,5 cm. Torņa sienu biezums vairāk apdraudētajā ziemeļu pusē sasniedz 3,7 m, dienvidu pusē – aptuveni 2,9 m. Tornim ir pieci stāvi, no kuriem trešais un piektais stāvs ir velvēti. Mūra augstums ir 29,20 m, augstums līdz torņa smailei 38,25 m, torņa ārējais diametrs ir 13,40 m, bet iekšējais 6,80 m.

Sacensību organizatori un atbalstītāji grib parādīt skaistākās Siguldas vietas un ceļus, kas ved augšup. Tāpēc tradicionāli arī šogad tiek organizēts skrējienu seriāls „Sigulda Up Cup 2015”. Šogad seriāls sastāv no trīs posmiem. Katra posma labākie rezultātu uzrādītāji sieviešu un vīriešu konkurencē iegūs konkrētā posma titula nomināciju:

  • 1.maijā – Serpentīna ceļa skrējiens. Tituls – „Kalna karalis” un „Kalna karaliene”.
  • 26.jūlijā – Turaidas torņa skrējiens. Tituls – „Ātrākais ziņnesis” un „Ātrākā ziņnese”.
  • 30.augustā – Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases skrējiens. Tituls „ Ātrākais renes skrējējs” un „Ātrākā renes skrējēja”.

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi