Pirmdiena, 16. decembris
Šodien sveicam: Alvīne
Laika ziņas: Sigulda +4.2℃, R vējš 7.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-04-21
Siguldieši Latvijas Skolu orientēšanās kausā izcīna godalgotas vietas

20.aprīlī Siguldā pirmo reizi norisinājās Latvijas Skolu orientēšanās kauss, pulcējot 650 skolēnu no 85 Latvijas skolām. Skolu kausa kopvērtējumā uzvaru un galveno balvu – orientēšanās komplektu ar skolas orientēšanās karti un “SportIdent” elektroniskās atzīmēšanās sistēmu – izcīnīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzija. Augsto 4.vietu skolu komandu vērtējumā izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzija un 6.vietu Siguldas pilsētas vidusskola.

Sacensības notika trīs kārtās: “Limpo” kvalifikācijas skrējiens, kas bija izšķirošais skolu kopvērtējuma noteikšanā, “SILVA” pusfināla skrējienam kvalificējās 12 labākie katras vecuma grupas pārstāvji. “Rāmkalni” fināla skrējienā iekļuva katras grupas seši ātrākie, kuri sacentās par uzvaru individuālajā vērtējumā.  Pusfinālā un finālā orientēšanās distance bija jāveic ar kopējo startu, tādējādi sagādājot aizraujošus brīžus ne tikai pašiem dalībniekiem, bet arī savas skolas pārstāvju atbalstītājiem.

Finālskrējienos iekļuva un augstas vietas izcīnīja četri Siguldas skolu pārstāvji – Magda Cigle (Siguldas Valsts ģimnāzija) 1.vieta S2 grupā, Kristīne Brunere (Siguldas pilsētas vidusskola) 1.vieta S3 grupā, Kristaps Bruners (Siguldas Valsts ģimnāzija) 3.vieta V1 grupā un Nils Ciglis (Siguldas pilsētas vidusskola) 5.vieta V3 grupā.

Papildu skolu orientēšanās sacensībām, līdzjutējiem un interesentiem bija iespēja piedalīties foto orientēšanās sacensībās “Stikla skrējiens Siguldā”, ko rīkoja PSIA „Jumis” un AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju, “Rimi Latvia” un “Cido”, kā arī izmēģināt orientēšanās spēli “Latvija”.

Siguldai, gatavojoties kļūt par 2018.gada Pasaules orientēšanās čempionāta galvaspilsētu,  Latvijas Orientēšanās federācija, sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un orientēšanās klubs “A2” pirmo reizi rīkoja šādu valsts mēroga skolu orientēšanās pasākumu, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar orientēšanās sportu un ar tā palīdzību veicināt veselīga un aktīva brīvā laika pavadīšanu jauniešu vidū.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi