Ceturtdiena, 13. augusts
Šodien sveicam: Elvīra, Velga, Rēzija
Laika ziņas: Sigulda +10.4℃, D vējš 1.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-07-04
„Sprīdīša skolas” liepziedu laika radošās darbnīcas Morē

Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” notiks Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas „Sprīdīša skolas” organizētās liepziedu laika radošās darbnīcas. Darbnīcas norisināsies sestdien, 9.jūlijā, plkst.10.00 un 17.00 un svētdien, 10.jūlijā, plkst.10.00.

Darbnīcās tiks īstenota programma ģimenēm ar bērniem tradicionālās lauku sētas un vasaras pilnbrieda dabas izzināšanai, vācot liepziedu tēju, apdziedot liepas un pļavu puķes, darinot smaržīgas siena lelles ar liepziedu rotājumiem un spēlējot improvizētu siena leļļu teātri. Norises vadīs Rīgas Latviešu biedrības biedri – etnogrāfe Indra Čekstere, muzikante Aiga Auziņa, māksliniece Daiga Kļaviņa, aktieris Pēteris Vilkaste un „Sprīdīša skolas” vadītāja Margita Poriete.

„Kalna Vaizuļi” ir „Sprīdīša skolas” vadītājas Margitas Porietes dzimtas mājas. Liepu stādi šīs mājas apstādījumiem 20.gadsimta sākumā atvesti no Vācijas. Šobrīd „Kalna Vaizuļi” tiek „apsaimniekoti” galvenokārt pētot šo māju un apkārtnes vēsturi, vācot folkloras materiālus un tos dokumentējot, gatavojot dabas materiālus radošajām darbnīcām un uzskates līdzekļiem „Sprīdīša skolas” izglītojošajām norisēm, masku tradīcijām un izstādēm.

Plašs kultūras projekts „Kalna Vaizuļos” tiek realizēts pirmo reizi, bet, cerams, ka šīs vietas dabas skaistums un aizraujošās norises saistībā ar folkloru sniegs labas ierosmes tradicionālā dzīves veida aktualizēšanā, ļaujot šai vietai kļūt par neformālu tradicionālās kultūras izziņas centru.

„Sprīdīša skola” ir Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas projekts tradicionālās kultūras apguvei sākumskolas skolēniem un ģimenēm ar bērniem. Arī jaunieši un pieaugušie „Sprīdīša skolā” var atrast aizraujošas nodarbes un iepazīt folkloru, kā arī ar to saistītās aktivitātes.

Projekts tiek realizēts ar Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu finansēšanas konkursa atbalstu.

Pasākuma apmeklētājus aicina pieteikties līdz 8.jūlijam pa tālruni 29528421.

Ieeja – bez maksas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020