Svētdiena, 12. jūlijs
Šodien sveicam: Indriķis, Ints, Namejs
Laika ziņas: Sigulda +18.4℃, D vējš 3.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2017-12-22
2018.gadā tiks paplašināta Siguldas novada Daudzbērnu ģimeņu atbalsta programma

2018.gada sākumā tiks papildināta Siguldas novada Daudzbērnu ģimeņu atbalsta programma. Iespēja saņemt atbalstu ēdināšanas pakalpojumu maksas segšanai būs ne tikai daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri mācās pirmsskolas izglītības iestādēs, bet arī vispārizglītojošo skolu 5.– 12.klasē. To paredz 21.decembrī Siguldas novada pašvaldības domes sēdē apstiprinātās izmaiņas saistošajos noteikumos par materiālās palīdzības pabalstiem Siguldas novadā.

Daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā veiktie papildinājumi nosaka: ja 5.–12.klasē vai bērnudārzā izglītību iegūst viens daudzbērnu ģimenes bērns, ēdināšanas pakalpojumu maksai tiks piemērota 20% atlaide, savukārt 30% atlaide tiks piešķirta gadījumos, ja vispārējās izglītības iestādes 5.–12.klasi vai bērnudārzu apmeklē divi daudzbērnu ģimenes mazuļi. Ja 5.–12.klasē vai pirmsskolā mācās trīs vienas ģimenes bērni, tad atlaide par bērnu ēdināšanas pakalpojumiem būs 50%, bet, ja četri un vairāk bērni, tad pašvaldības atbalsts sasniegs 75%.

Atlaides Siguldas novada ģimenēm, kam piešķirts daudzbērnu ģimenes statuss, tiks piemērotas pēc noteikumu stāšanās spēkā 2018.gada pirmajos mēnešos pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinuma saņemšanas un publicēšanas vietējā laikrakstā.

Jāpiebilst, ka atbalsts ēdināšanas pakalpojumu maksas segšanai tiks piemērots tiem daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri apmeklē tikai kādu no Siguldas novada vispārējām izglītības iestādēm. Savukārt atlaidi ēdināšanas maksai pirmsskolā varēs saņemt arī Siguldas novada daudzbērnu ģimeņu bērni, kuri apmeklē privāto pirmsskolas izglītības iestādi vai bērnudārzu citā administratīvajā teritorijā.

Lai arī pašvaldība turpina strādāt pie vienotas datu sistēmas, lai piešķirtu ēdināšanas pakalpojuma maksas atlaides, tuvākajā laikā daudzbērnu ģimenes tiks aicinātas aizpildīt iesniegumu. Daudzbērnu ģimeņu statusu iespējams noformēt vai pagarināt un iesniegumu par ēdināšanas maksas atlaižu saņemšanu varēs aizpildīt pašvaldības klientu apkalpošanas centros vai pašvaldības e-pakalpojumu portālā e.sigulda.lv.

Atgādinām, ka Siguldas novada Daudzbērnu ģimeņu atbalsta programma paredz iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 50–70% apmērā par zemi, dzīvokli, dzīvojamo māju, dzīvojamo māju palīgēkām, garāžām, kā arī braukt novada sabiedriskajā transportā bez maksas. Tāpat daudzbērnu ģimeņu bērniem tiek samazināta maksa par profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” un Siguldas Sporta skolā. Papildus Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes 10% atlaidei daudzbērnu ģimeņu locekļiem tiek piešķirta atlaide 10% apmērā vienreizējiem apmeklējumiem Siguldas Sporta centra Spēka zālē, peldbaseinā un Ūdens atrakciju un atpūtas parkā. Fischer Slēpošanas centrā pieejama atlaide 20% apmērā vasaras un ziemas inventāra nomai, kā arī ģimenes piedāvājumam ziemā – kameršļūkšanai. Savukārt Pilsētas trasē daudzbērnu ģimenēm pieejama 20% atlaide ziemas inventāra nomai un braucienam ar pacēlāju. Daudzbērnu ģimenēm tiek piemērota arī 40% atlaide ieejas maksai novada pašvaldības organizētajos kultūras pasākumos, ja biļetes cena ir lielāka par diviem eiro. Tāpat daudzbērnu ģimeņu locekļi bez maksas var saņemt Siguldas novada iedzīvotāja ID karti.

Programmu daudzbērnu ģimeņu atbalstam Siguldas novada pašvaldība īsteno no 2013.gada. Tajā apkopoti ieguvumi novada daudzbērnu ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs vai vairāk bērnu, tajā skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020