×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Ceturtdiena, 7. jūlijs
Šodien sveicam: Alda, Maruta
Laika ziņas: Sigulda +10.8℃, DR vējš 2.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2009-02-10
Notiks kalnu slēpošanas sacensības un svētki bērniem „No rotaļām līdz medaļām”

Sestdien, 14.feburārī Siguldā Olimpiskajā centrā „Sigulda” (Pilsētas trasē) notiks kalnu slēpošanas sacensības „No rotaļām līdz medaļām”, kuras paredzētas bērniem un jauniešiem līdz 10 gadiem. Šobrīd tās ir vienīgās sacensības, kas paredzētas tik maziem slēpotājiem. Piedalīties tiek aicināti visi mazie kalnu slēpošanas entuziasti, arī tie, kas savam vaļaspriekam kopā ar vecākiem slēpo tikai brīvdienās. Dalībnieku reģistrācija plkst. 10.30, bet starts plkst. 12.00.  

Ikdienā mazajiem sportistiem, kas apmeklē sporta nodarbības vai slēpo prieka pēc, nav iespējas gūt sacensību pieredzi vai apliecināt savu prasmi tuviniekiem, jo valsts mēroga sacensībās, ko organizē Latvijas slēpošanas savienība, var startēt dalībnieki tikai sākot no 9 gadu vecuma. Ārvalstīs šādu sacensību ir krietni vairāk, taču ne visi var atļauties tās apmeklēt, turklāt uz tām parasti dodas tieši sportisti. Tāpēc sporta klubi Latvijā uzņemas organizēt sacensības vismazākajiem dalībniekiem, lai tās būtu pieejamas arī tiem, kas savas prasmes uz kalna ir sākuši apgūt pavisam nesen vai dara to savam vaļaspriekam, pavadot brīvdienas uz kalna kopā ar vecākiem.

„Sacensības ir kā kontroldarbs, ar kura palīdzību iespējams parādīt, kas apgūts, apskatīties, kā startē citi dalībnieki un aizgūt arī sev jaunas prasmes. Veidojot priekšstatu par sportu, mazajiem ir būtiski vērot, kā norit sacensību process, ka tajās piedalās tādi paši bērni,” skaidro slēpošanas trenere Solvita Dreimane.

Sacensības „No rotaļām līdz medaļām” tiek organizētas jau otro gadu. Pērn tās izpelnījās lielu atsaucību un pulcināja ap 120 dalībnieku, no kuriem ceturtā daļa bija tieši vismazākie dalībnieki vecumā no 5 gadi un jaunāki. Tās ir starptautiskas sacensības, jo tajā piedalās arī dalībnieki no Lietuvas un Igaunijas. „Sacensību nosaukums izvēlēts ar nolūku. Tieši caur rotaļām un spēļu elementiem norit mazo slēpotāju treniņi. Savukārt medaļas vai apbalvojuma saņemšana kalpo kā lieliska motivācija turpināt sportot,” stāsta Solvita Dreimane.  

Sacensības notiks kā svētki visai ģimenei. Tās kuplinās vairāki pasaku tēli – Cālis, Vilks, Raibais suns un citi, kas palīdzēs vadīt sacensības. Starti notiks pa vecuma grupām, startējot C, D1, D2 un „Superbēbja” klasē. Būs jāveic 2 trašu nobraucieni - milzu slaloms un kombinācija. Trase būs viegli izbraucama pat vismazākajiem dalībniekiem, jo tiks iezīmēts ceļš, pa kuru dalībniekam jāveic disciplīna. Lai nemulsinātu mazos slēpotājus, nebūs ārējo mietu, kā ierasts vērot citās sacensībās. Sacensību norises vieta tiks norobežota, lai slēpojums būtu drošs un neviens netraucētu veikt disciplīnu. Pārējie dalībnieki un atbalstītāji droši varēs baudīt slēpošanas prieku, izmantojot pārējo kalnu. Sacensību noslēgumā tiks apbalvoti un apdāvināti visi dalībnieki, neatkarīgi no iegūtā vērtējuma vai snieguma uz trases. „Tas ir būtiski, ka bērni sajūt gandarījumu par piedalīšanos un vēlmi atkal censties nākamajai reizei,” teic S.Dreimane.

Sacensības organizē sporta klubs „Reflex”, kas specializējas bērnu kalnu slēpošanas apmācībā. Sacensību norisi atbalsta biedrība „A2”, Olimpiskais centrs "Sigulda", maiznīca "Flora" Siguldas sporta skola un SIA „Merks”.

Sīkāka informācija par sacensību norisi: www.reflex.lv, galvenā tiesnese – Solvita Dreimane (tālr.29419133)
 
Informāciju sagatavojusi:
Aija Petrovska
 

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi