Pirmdiena, 21. janvāris
Šodien sveicam: Agnese, Agnija, Agne
Laika ziņas: Sigulda -9.3℃, Z vējš 1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-06-11
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Siguldas novadā

Ceturtdien, 14.jūnijā, plkst.17.00 pie piemiņas akmens „Lielā Stēla” notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres pasākums.

Atceres pasākumā, skanot pūtēju orķestrim „Sudrabskaņa”, klātesošos uzrunās Siguldas Tautas teātra aktieris Marģers Skudra un Latvijas Politiski represēto apvienības Siguldas nodaļas vadītājs Juris Ivars Čivčs, noliekot ziedus pie pieminekļa un pieminot Latvijas vēsturē vienu no skumjākajām un traģiskākajām naktīm, kad apcietināja un lopu vagonos sadzina tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kurus izsūtīja uz Sibīriju.

Latviešu tautai pagājušajā gadsimtā viens no visdrūmākajiem periodiem ir bijis deportāciju laiks, kas atstāja dziļu rētu nacionālās pašapziņas veidošanā. Lielākās masveida deportācijas notika 1941.gada 14.jūnijā, izsūtot aptuveni 16 000 latviešu, un 1949.gada 25.–29.martā, deportējot vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāju, lielākoties lauku cilvēkus.

Šajā dienā, pieminot tos, kas nepārnāca un gāja bojā svešumā ar cerību par brīvu dzimteni, visā Latvijā karogi tiek pacelti sēru noformējumā.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi