Svētdiena, 17. februāris
Šodien sveicam: Donats, Konstance
Laika ziņas: Sigulda +2.4℃, R vējš 5.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-07-03
„Siguldas Tornī” skatāma keramiķa Pētera Martinsona izstāde

Mākslas un kultūras telpā „Siguldas Tornis” skatāma Pētera Martinsona izstāde „Torņi. Keramika un grafika”, kas būs aplūkojama līdz 29.jūlijam.

Dzīves laikā Pēteris Martinsons vēlējās izstādīt savus keramikas darbus tieši Siguldas izstāžu telpā, kas ierīkota, atjaunojot veco ūdenstorni. Savas radošās darbības laikā Pēteris Martinsons bija veidojis daudzus torņus no māla, akmensmasas, porcelāna, izfantazējot tos kā brīvs mākslinieks un uzbūvējot tos kā burvju arhitekts. Izstāde tapusi ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Pēteris Martinsons (1931–2013) ir pasaulē pazīstamākais Latvijas keramiķis. Pētera Martinsona personība ir daudzšķautņaina – pēc izglītības arhitekts, profesionāli nodarbojies ar alpīnismu, bijis pedagogs Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā, veidojis scenogrāfiju Valmieras teātra izrādēm, filmējies vairākās kino lomās. Ir tēmas un motīvi, pie kuriem Pēteris Martinsons atgriezies vēl un vēl – sapņu vārnas, monumentālās lauvu figūras, sarežģīti būvētie torņi un stacijas.

Vairāk nekā pusgadsimtu ilgās radošās darbības laikā viņa māksla un personība iedvesmojusi dažādu paaudžu keramiķus gan Latvijā, gan ārvalstīs, viņa mākslas izcilību regulāri apliecinājuši panākumi starptautiskos konkursos, viņa personības starojuma laukā radoši uzlādējušies kolēģi darbnīcās un simpozijos, studenti, meistardarbnīcu dalībnieki un vienkārši ceļā satiktie. 2001.gadā mākslinieka devums novērtēts ar augstāko apbalvojumu – IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi