Sestdiena, 23. marts
Šodien sveicam: Mirdza, Žanete, Žanna
Laika ziņas: Sigulda +4.6℃, R vējš 5.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-07-13
Apstiprināts Siguldas siltumapgādes attīstības un rekonstrukcijas plāns
Siguldas novada pašvaldības domes sēdē 14.jūnijā tika apstiprināts Siguldas siltumapgādes attīstības un rekonstrukcijas plāns, kurā noteikti īstermiņa un ilgtermiņa uzdevumi siltumapgādes attīstībai Siguldas novadā.
 
Balstoties uz esošās situācijas novērtējumu, noteikti turpmākās attīstības virzieni. A alternatīva īstermiņā, līdz 2021.gadam, paredz, ka siltumenerģiju SIA „Wesemann–Sigulda” turpina iepirkt no koģenerācijas iekārtām, kā arī uzņēmums veic siltumtrašu rekonstrukciju un nodrošina šķeldas katla kapitālo remontu. B alternatīva vidējā termiņā, līdz 2025.gadam, paredz, ka SIA „Wesemann–Sigulda” uzstāda jaunu šķeldas katlu karstā ūdens slodzes segšanai, kā arī, ņemot vērā patērētāju pieprasījumu, veic jaunu siltumtīklu izbūvi. Savukārt C alternatīva ilgtermiņā, līdz 2034.gadam, paredz, ka SIA „Wesemann–Sigulda” izvērtē jauna šķeldas katla uzstādīšanu un šo risinājumu salīdzina ar citiem potenciālajiem pasākumiem.
 
Atgādinām, ka šobrīd kā pamata kurināmo Siguldas pilsētas centralizētajā siltumapgādes sistēmā izmanto koksnes šķeldu. Ņemot vērā kopējo saražoto siltumenerģiju, ar koksnes šķeldu tiek saražoti 63,6% siltumenerģijas, savukārt dabasgāzes koģenerācijas iekārtām iepirktā siltumenerģija veido 29,9%. Dabasgāze tiek izmantota lokālajās katlumājās, kā arī karstā ūdens siltuma slodzes segšanai.
 
Jau ziņots, ka SIA „Wesemann–Sigulda” arī šovasar turpina maģistrālo siltumtīklu rekonstrukciju – līdz septembra beigām maģistrālo siltumtīklu pārbūve tiks veikta Krišjāņa Barona ielā divos atsevišķos posmos ar kopējo trases garumu – 800 metri. Maģistrālo siltumtīklu rekonstrukcija tiek veikta, lai samazinātu siltumenerģijas zudumus pārvades un sadales sistēmās virzienā no centrālās katlu mājas uz pilsētu. SIA „Wesemann–Sigulda” līdz šim jau rekonstruējis siltumtīklus 14,36 kilometru garumā, kas veido 90,4% no kopējā siltumtīklu garuma. 2017.gadā siltumenerģijas zudumi pārvades sistēmā bija vairs tikai 15,1%, salīdzinot ar siltuma zudumiem 2004.gadā, kad tie veidoja pat 30%. Pateicoties veiktajām investīcijām, 2017.gada sākumā siltuma tarifs Siguldā tika samazināts par 7,9%.
 
Siguldas siltumapgādes attīstības un rekonstrukcijas plāns pieejams šeit

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Sandra Gulbe
- 2018-07-14 12:09

Kāpēc vēl joprojām nav karstais ūdens L.Paegles 15, ?!!!!
"SIA „Wesemann–Sigulda” informē, ka tiem nekustamajiem īpašumiem Leona Paegles, Jāņa Čakstes, Lāčplēša, Raiņa, Lakstīgalas, Ata Kronvalda, Skolas, Parka, Jēkaba Dubura, Oskara Kalpaka un Eduarda Veidenbauma ielā, kuriem bija pārtraukta siltumenerģijas un karstā ūdens piegāde, tā tiks atjaunota 14.jūlijā."2018-07-13 Citēju jūsu informāciju.

Atbilde: Sandra Gulbe
Administrācija
- 2018-07-16 14:46

Labdien!
SIA „Wesemann–Sigulda” informē, ka siltumapgāde un arī karstais ūdens tika piegādāts 14.jūlijā. Konkrētais karstā ūdens pieslēgums katram īpašumam bija atkarīgs no namu apsaimniekotāja operatīvās rīcības karstā ūdens padevē.
Ar cieņu
Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi