Ceturtdiena, 25. aprīlis
Šodien sveicam: Līksma, Bārbala
Laika ziņas: Sigulda +21.3℃, D vējš 4.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-11-07
„Latvijas skolas soma” projekta laikā novada skolēni bauda kultūru

Šajā mācību gadā Siguldas novada izglītības iestādēs tiek īstenota Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgadei veltīta iniciatīva bērniem un jauniešiem „Latvijas skolas soma”, kas ļauj skolēniem reizi semestrī apmaksātās ekskursijās iepazīt Latvijas kultūras vērtības, dabu un kultūrainavu, apmeklējot muzejus, teātrus, koncertus, izstādes, kā arī citus kultūras pasākumus.

Siguldas novada pašvaldībai piešķirtais finansējums programmas „Latvijas skolas soma” īstenošanai līdz šā gada 31.decembrim ir 16 037 eiro, un šajā laikā skolēni kopā ar pedagogiem piešķirtā finansējuma ietvaros var apmeklēt teātri, koncertu, muzeju vai doties mākslas, kultūras un vēsturiskā mantojuma, kā arī radošās industrijas izpētē.

Siguldas skolēniem programmas ietvaros tiek piedāvātas iespējas iepazīt savu novadu, piemēram, Turaidas muzejrezervāts piedāvā interesantas un daudzveidīgas izglītojošas programmas skolēniem, savukārt Siguldas pils kompleksā iespējams iepazīt renovētās ēkas. Skolēniem ir iespēja līdzdarboties unikālās mākslas un amatniecības darbnīcās – spieķu, dzintara, Baltu rotu, keramikas, tekstila, papīrmākslas darbnīcās un ādas artelī, kā arī citās radošās aktivitātēs.

Plānojot nākamās sezonas pasākumus, kultūras centrs „Siguldas devons” piedāvās programmu, ko „Latvijas skolas soma” projekta laikā varētu apmeklēt ne tikai Siguldas novada, bet arī apkārtējo novadu skolēni.

Līdz šim Allažu un Mores pamatskolas skolēni jau piedalījušies Turaidas muzejrezervāta piedāvātās nodarbībās. Mores un Siguldas 1.pamatskola piešķirto finansējumu plānojusi izmantot teātra un kino apmeklējumam un radošajām darbnīcām. Savukārt Siguldas pilsētas vidusskolā tika apmeklētas teātra izrādes un, sagaidot Latvijas simtgadi, 7.novembrī notiks koncerts „Visskaistākais ceļš manai Latvijai”. Siguldas Valsts ģimnāzijā 7.novembrī ciemosies grupa „Dzelzs vilks”, plānotas tikšanās arī ar aktieri Ēriku Vilsonu un zinātnisko teātri Laboratorium.lv. Laurenču sākumskolai iniciatīva „Latvijas skolas soma” pavērusi iespējas doties uz Cēsu vēstures un mākslas muzeja nodarbībām, kā arī piedalīties Rakstniecības muzeja ceļojošajās nodarbībās.

 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi