Sestdiena, 26. septembris
Šodien sveicam: Gundars, Kurts, Knuts
Laika ziņas: Sigulda +21.5℃, DA vējš 6.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-01-08
Aicina uz stāstu vakaru „Lai skan stāsti – Siguldas gaisa trošu ceļam 50”
Trešdien, 16.janvārī, plkst.17.00 Siguldas novada bibliotēkā notiks stāstu vakars „Lai skan stāsti – Siguldas gaisa trošu ceļam 50”, kurā būs skatāmas fotogrāfijas un ekspozīcija par vagoniņa tapšanu, videomateriāls ar vagoniņa realizētāja un darbinieku atmiņām. 

Siguldas gaisa trošu ceļš jeb Siguldas vagoniņš tika atklāts pirms 50 gadiem – 1969.gada 3.janvārī. Tad pirmo reizi cilvēki varēja šķērsot Gaujas senieleju no Siguldas uz Krimuldu vien trīs minūšu laikā. Tolaik tas bija vienreizējs notikums ne vien Latvijas, bet visas Baltijas vēsturē, jo tika realizēts nebijis projekts – izveidots horizontālas pārkares trošu ceļš. Idejas autors un realizētājs ir Siguldas Goda novadnieks Aivars Janelsītis. Vagoniņa ideja un tapšana ir kļuvusi par skaistu mīlestības leģendu.

Siguldas novada bibliotēkas kolektīvs uz pasākumu īpaši aicina Aivara Janelsīša tuviniekus, Siguldas vagoniņa bijušos un tagadējos darbiniekus, kā arī citus interesentus, kas vēlas dalīties atmiņās.

 

 

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi