Otrdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +19.1℃, Z vējš 3.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-01-15
Norisinās ekoloģijas tēmai veltīts pasākumu cikls „Uz ZEMESlodes Es”

No 21. līdz 25.janvārim Mākslu skolā „Baltais flīģelis” notiek starpdisciplinārā nedēļa „Uz ZEMESlodes Es”, kuras laikā mūsdienīgā un saistošā veidā var izzināt ekoloģijas aspektus dažādās kultūras nozarēs – mūzikas instrumentu izgatavošanas, skatuves mākslas, papīra dizaina, modes industrijas, multimediju mākslas un grafiskā dizaina jomās.

21.janvārī plkst.14.15 starpdisciplināro nedēļu atklās tikšanās ar Latvijas Kultūras koledžas Dizaina un komunikācijas nodaļas vadītāju, platformas „Meringue” radošo direktori, grāmatas „Gribu būt Dizainers” autori Dainu Gāgu – Ēķi, kura tiekoties ar jaunajiem māksliniekiem un mūziķiem, pavērs nākotnes profesiju iespējas un dalīsies savās pārdomās par dizaina un ekoloģijas saikni.

Plkst.15.45 skolas foajē tiks atklāta „Zaļās jostas” radošā konkursa izstāde „Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem” un plkst.16.00 ievadlekcijā ekoloģijas nedēļa būs iespēja tikties ar „Zaļās jostas” pārstāvi Laimu Kubliņu.

22.janvārī skolā viesosies mūzikas instrumentu meistars no Latgales – Aleksandrs Maijers, kurš stāstīs par dabas resursu nozīmi mūzikas instrumentu gatavošanā. Savukārt plkst.16.00 ikviens interesents aicināts uz stāstījumu par idejas rašanos, attīstību un nozīmi sabiedrībā, kurā dalīsies Ingus Ulmanis – viens no Dabas koncertzāles idejas autoriem.

23.janvārī plkst.16.00 māksliniece Liene Straupe audzēkņus iepazīstinās ar spilgtākajiem piemēriem mūsdienu mākslas jomā, kur mākslinieki īpašu nozīmi veltījuši ekoloģijas jautājumu aktualizēšanai. Savukārt plkst.17.00 izstāžu zālē tiks atklāta starpdisciplinārās nedēļas izstāde, kurā būs iespēja apskatīt nedēļas laikā tapušos darbu. Izstādi varēs apskatīt līdz 30.janvārim.

24.janvārī plkst.16.00 varēs tikties ar papīra dizaineri Gintu Šmiti, kura pastāstīs par savu pieredzi saistībā ar papīrlietām un dalīsies savos iespaidos par Stokholmas dizaina izstādi ekoloģijas segmentā.

25.janvārī plkst.17.00 būs īpašs noslēguma koncerts, kurā varēs tikties ar oriģinālu duetu „ZeMe”, ko iedvesmojusi Zemes mitoloģija. „ZeMe” ir personisks stāsts, ko veidojuši divi aizraujoši mākslinieki – kokles karaliene, Laima Jansone, kā arī Monsta – DJ un elektronikas meistars. Abi dzimuši Rīgā, tāpat kā „ZeMe”, tomēr tas tika pulēts un prezentēts Japānā 2015. un 2016.gadā, kamēr abi mākslinieki ceļoja un mācījās apzinātības mākslu.

Visas nedēļas garumā skolas audzēkņi ekoloģijas tēmu varēs izzināt arī dažādās praktiskās nodarbībās, piemēram, darinot lietas no otrreizējās pārstrādes materiāliem, stādot savu zaļo zemes pleķīti, mācoties par papīru un tā izmantošanu vairākkārt, rakstot savas idejas, ko mēs varam darīt zemeslodes labā.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 272829 3031