Pirmdiena, 10. augusts
Šodien sveicam: Brencis, Audris, Inuta
Laika ziņas: Sigulda +25.4℃, ZR vējš 4.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-01-16
Atklās TLMS „Sigulda” un „Vīgrieze” kopīgu darbu izstādi

Piektdien, 18.janvārī, plkst.16.00 kultūras centrā „Siguldas devons” notiks Siguldas novada Tautas lietišķās mākslas studiju (TLMS) „Sigulda” un „Vīgrieze” kopīgās izstādes „Viena ceļa gājēji” atklāšana, kurā būs iespēja tikties ar tajā aplūkojamo darbu autoriem. Izstādi bez maksas ikviens interesents varēs apskatīt līdz 10.februārim.

Siguldas novada TLMS „Sigulda” un „Vīgrieze” 2019.gadu uzsāk ar kopīgu izstādi „Viena ceļa gājēji” un šis ir laiks, kad ne tikai tiek plānotas jaunas lietas, bet arī pavērsts skats uz iepriekšējā gadā piedzīvoto – XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki un Latvijas simtgade ir pagājušā gada nozīmīgie notikumi, kuros līdzdarbojušās arī abas studijas.

TLMS „Sigulda” dibināta 1961.gadā un šobrīd studijā darbojas 12 dalībnieces, kuras galvenokārt ir pievērsušās aušanai. Kopš 1983.gada TLMS „Sigulda” vadītāja ir Astrīda Freimane.

Savukārt TLMS „Vīgrieze” ir dibināta 1972.gadā un tajā ir 20 dalībnieces, kuras auž, izšuj, ada un darbu tapšanā nebaidās izmēģināt netradicionālas tehnikas. 2018.gada rudenī TLMS „Vīgrieze” uzsāka sezonu ar jaunu vadītāju Sandru Kanču.

Katrai studijai ir savs darbošanās stils un raksturs, vienai otru lieliski papildinot. Draudzīga līdzās pastāvēšana un līdzdarbošanās, kā arī mācīšanās vienam no otra dod sekmīgus rezultātus. Abu studiju rokraksts ir veidojies daudzu gadu garumā un ikviena vadītāja, un ikkatra dalībnieka ieguldījums ir redzams studiju dalībnieču daudzveidīgajos darbos. Tā tas ir arī abu Siguldas studiju kopīgajā izstādē „Viena ceļa gājēji”, kurā ir daudzveidīgs izstādīto darbu klāsts, jo eksponēti ne tikai austi, bet arī adīti, izšūti un tamborēti studiju dalībnieču darbi, kas gaida skatītāju vērtējumu.

Šī ir abu studiju otrā kopīgā izstāde. 1995.gada pavasarī Siguldas pilsētas bērnudārza zālē bija skatāma Siguldas pagasta Tautas lietišķās mākslas pulciņa un TLMS „Sigulda” izstāde ar bagātīgu jostiņsegu, šatiersegu un austu galdsegu klāstu.

Informāciju sagatavoja:
TLMS „Vīgrieze” dalībniece
Irita Lukšo

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020