Svētdiena, 19. janvāris
Šodien sveicam: Andulis, Alnis
Laika ziņas: Sigulda +3℃, DR vējš 4.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-01-17
Ziemas laikā aicina parūpēties par ūdensvadu pievadiem

Turpinoties aukstam laikam, SIA „Saltavots” atgādina privātmāju īpašniekiem un daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem parūpēties par ūdensvadu pievadiem, lai tie neaizsaltu. Ārējo (ielas) ūdensvada vai kanalizācijas tīklu avārijas gadījumā iedzīvotāji aicināti vērsties SIA „Saltavots” avārijas dienestā, zvanot uz tālruņa numuru 67973115 (darba laikā)​ vai 25645452 (ārpus darba laika).

Līdz ar  gaisa temperatūras pazemināšanos, ēkās vajadzētu veikt profilaktiskos pasākumus, lai sagatavotu ūdensvada ievadus un kanalizācijas izvadus ziemas periodam pret aizsalšanu. Pārsvarā gan ūdensvada ievads, gan kanalizācijas izvads aizsalst, ja: ēku koridoros, pagrabos vai bēniņos temperatūra pazeminājusies zem 0 grādiem un tur ir nenosiltināti cauruļvadi, ūdensvada ievadi un kanalizācijas izvadi atrodas neapkurināmā koplietošanas telpā, neaizvērti vai nepietiekami noblīvēti pagrabu logi vai vaļā atstātas durvis.

Ūdensvads, kas ierakts 1,7–1,8 metru dziļumā, kā to paredz normatīvie akti, mūsu klimatiskajos apstākļos aizsalt nevar, neatkarīgi no grunts sastāva vai caurules materiāla (metāls vai plastmasa). Turpretī, ja ūdensvadi ir izbūvēti neatbilstošā dziļumā, jāveic attiecīgo posmu siltināšana. Aizsalšanas risku palielina arī tas, ka ziemās ir novērojams liels sals bez sniega, kas parasti ir kā aizsargslānis pret aukstumu seklāk zemes virsmā izbūvētām komunikācijām. Parasti riskantās vietas ir divas – akās un pie ēkas.

Informāciju sagatavoja:
SIA „Saltavots”


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi