Otrdiena, 29. septembris
Šodien sveicam: Miķelis, Mikus, Miks, Mihails
Laika ziņas: Sigulda +13.7℃, ZA vējš 1.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-01-22
Nodrošinot pilnvērtīgu uzturu, tiks mainīta pusdienu cena 5.–12.klašu skolēniem

Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvalde informē, ka sākot ar 2019.gada 1.martu komplekso pusdienu cena Siguldas pilsētas vidusskolā, Siguldas Valsts ģimnāzijā un Siguldas 1.pamatskolā, kur ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA „Baltic Restaurants Latvia”, pieaugs par 10% – no 1,42 eiro uz  1,55 eiro dienā.

SIA „Baltic Restaurants Latvia” cenu pieaugumu skaidro gan ar pārtikas produktu cenu pieaugumu un minimālās algas kāpumu, gan arī ar Ministru Kabineta noteikumos Nr.172 „Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem” veiktajiem grozījumiem, kas paredz, ka 5.–12.klašu skolēniem jānodrošina ievērojamāki lielākas uztura normas nekā 1.–4.klašu skolēniem, līdz ar to pilnvērtīgu porciju nodrošināšanai uzņēmumam nepieciešams iegādāties lielāku pārtikas produktu daudzumu.

Jaunā komplekso pusdienu maksa tiks piemērota sākot ar 2019.gada 1.martu un rēķinos tiks atspoguļota 2019.gada aprīlī, kad vecāki saņems rēķinus par martu.

Tāpat kā līdz šim, pašvaldība turpinās līdzfinansēt ēdināšanas maksu novada Daudzbērnu ģimeņu reģistrā reģistrētajām ģimenēm, kurām atlaižu apmērs būs diferencēts:

  • 20% atlaide ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, ja viens bērns apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12.klasi;
  • 30% atlaide ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, ja divi bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12.klasi;
  • 50% atlaide ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, ja trīs bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12.klasi;
  • 75% atlaide ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, ja četri un vairāk bērnu apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12.klasi.

Atvieglojumi ēdināšanas maksai paredzēti arī novadā deklarētiem bērniem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm – 50% apmērā, ja bērnu audzina abi vecāki, un 75% apmērā, ja bērnu audzina viens no vecākiem.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Maruta Liniņa
- 2019-01-23 21:27

Skaidrot cenu pieagumu ar minimālās algas kāpumu ir ļoti dīvaini- 2019.gadā minimālā alga ir tāda pati kā 2018.gadā!

Atbilde: Maruta Liniņa
Administrācija
- 2019-01-24 16:15

Labdien!
SIA „Baltic Restaurants Latvia” uzsāka ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu 2015.gadā, nosakot maksu par kompleksajām pusdienām visās vecuma grupās 1,42 eiro. Cena ir bijusi nemainīga visus šos trīs gadus, neskatoties uz to, ka ir pieaugušas gan pārtikas produktu cenas, gan minimālās algas. Jāpiebilst, ka SIA „Baltic Restaurants Latvia” savu lūgumu ir pamatojusi arī ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem par ēdināšanas pakalpojumu izmaksu pieaugumu.

Inita Lemberga
- 2019-01-23 21:19

Kopš tika izmainītas ēdināšanas normas, bērni ir daudz vairāk izsalkuši kā agrāk. Lielie puiši (9.-12.klase) nevar paēst no zupas un saldā ēdiena, nav nekādas sāta sajūtas. Turklāt zupas nemaz nav kļuvušas sātīgākas, kā tas tika solīts izsludinot izmaiņas! Vai cenas pieaugums kaut ko uzlabos?

Atbilde: Inita Lemberga
Administrācija
- 2019-01-25 10:36

Labdien!
Uztura atbilstību noteiktajām normām kontrolē gan skolu medmāsas, gan Pārtikas un veterinārais dienests. Pašvaldība aicina vecākus, sekojot līdzi ēdināšanas pakalpojuma kvalitātei, gadījumos, kad ir aizdomas par komplekso pusdienu neatbilstību normatīvajiem aktiem, informēt izglītības iestāžu vadītājus vai Izglītības pārvaldi.

Pasākumi