Sestdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +13℃, A vējš 0.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-01-24
Pediatra konsultācijas pērn izmantojuši 356 mazie novadnieki; projekts tiks turpināts arī 2019.gadā

Lai novada iedzīvotājiem sniegtu iespēju saņemt akūtu pediatra medicīnisko palīdzību tuvāk savai dzīvesvietai ārpus ģimenes ārstu prakses darba laika, arī 2019.gadā Siguldas slimnīcā brīvdienās un svētku dienās no plkst.10.00 līdz 18.00 Siguldas novadā deklarētajām ģimenēm būs pieejamas pediatra konsultācijas – tā pēc 2018.gada nogalē veiktās iedzīvotāju aptaujas un līdzšinējā pakalpojuma izvērtēšanas lēmusi Siguldas novada pašvaldības dome.

Pašvaldības un slimnīcas sadarbības projekts tika sākts 2018.gada 1.martā, un gada beigās, izvērtējot pakalpojuma kvalitāti, tika saņemts viennozīmīgs iedzīvotāju atbalsts pakalpojuma turpināšanai: saņemto pediatra konsultāciju kvalitāte piecu punktu skalā tika novērtēta ar 4.48, un 97% aptaujāto iedzīvotāju norādīja, ka nepieciešams pakalpojumu nodrošināt arī 2019.gadā.

Projekta lietderību un nepieciešamību apliecina arī palīdzību saņēmušo bērnu skaits: SIA „Siguldas slimnīca” valdes loceklis Valdis Siļķe stāsta, ka laikā no 2018.gada 1.marta līdz 31.decembrim pediatra konsultāciju saņēmuši 356 novada bērni, no kuriem tikai 19 bērni pārvesti uz VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” stacionārai ārstēšanai.

Pagājušajā gadā Siguldas novada pašvaldība pediatra pakalpojuma nodrošināšanai piešķīrusi 14 000 eiro, savukārt šī gada finansējuma apjoms ir turpat 21 000 eiro.

Siguldas slimnīcas vadītājs Valdis Siļķe atgādina, ka pediatrs pacientus akūtas nepieciešamības gadījumā pieņem brīvdienās un svētku dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00 Siguldas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Pediatrs nosaka diagnozi un nozīmē sākotnējo ārstēšanu, bet turpmākā bērna novērošana un ārstēšana jāveic ģimenes ārstam. Uzņemšanas nodaļā tiek sniegtas ambulatorās konsultācijas akūtos gadījumos, nepieciešamības gadījumā bērni var saņemt inhalācijas vai intramuskulāras injekcijas, taču infūzijas jeb sistēmu uzlikšana bērniem, kā arī analīžu nodošana slimnīcas piedāvātajos pediatra pakalpojumos neietilpst. Slimnīcas pārstāvis atgādina, ka bērnu vecākiem pirms došanās uz slimnīcu jāizvērtē konsultācijas steidzamība: ārpus ģimenes ārsta darba laika vecāki aicināti vispirms sazināties ar speciālistiem, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa numuru 66016001, lai lemtu par tālāko rīcību – doties uz Siguldas slimnīcu pēc akūtas pediatra konsultācijas, izsaukt neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi vai gaidīt konsultāciju pie ģimenes ārsta.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi

       Augusts 2020