Piektdiena, 7. augusts
Šodien sveicam: Alfrēds, Madars, Fredis
Laika ziņas: Sigulda +25.7℃, ZR vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-02-26
Atklāta Agitas Zālītes un Andrjus Lika izstāde „Dialogs”

Kultūras centra „Siguldas devons” izstāžu zālē līdz 17.martam ikvienam interesentam ir iespēja apskatīt Siguldas mākslinieces Agitas Zālītes un Lietuvas mākslinieka Andrjus Lika (Andrius Lik) darbu izstādi „Dialogs”.

Siguldas mākslinieces un izstādes „Dialogs” kuratores Agitas Zālītes un Birštonas tēlnieka Andrjus Lika (Andrius Lik) kopējās izstādes projekta „Dialogs” pirmā izstāde norisinājās Birštonas pilsētas „Kurhauzas” galerijā 2018.gada novembrī.

Aktīva un radoša Siguldas mākslinieku sadarbība un izstāžu apmaiņa ar Lietuvas sadraudzības pilsētu Birštonas norisinās daudzu gadu garumā. 2016.gadā Birštonas norisinājās Siguldas mākslinieku izstāde, un Siguldā notika divu Lietuvas mākslinieku izstāde. Iepriekšējos gados, pilsētu sadarbības rezultātā, Birštonas ir notikušas Voldemāra Gudovska un Daiņa Gudovska personālizstādes. 2020.gadā Birštonas pilsētā ir ieplānota tēlnieces Solveigas Vasiļjevas personālizstāde.

Māksliniece Agita Zālīte ir mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas un glezniecības nodaļās. Jau 18 gadus Agita Zālīte strādā Mākslu skolā „Baltais flīģelis” par pedagogu un vada mākslas studiju pieaugušajiem. Līdztekus tam Agita Zālīte strādā par interjera dizaineri un jau daudzus gadus ir Siguldas novada mākslinieku Mākslas dienu izstāžu kuratore. Agitai Zālītei ir bijušas vairāk nekā desmit personālizstādes. Mākslinieces darbi atrodas kolekcijās Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā, Spānijā un Grieķijā.

Mākslinieks Andrjus Liks (Andrius Lik) sāka savu aizraušanos ar koka skulptūru, kad viņam bija tikai 12 gadi. Viņš apguvis dažādus materiālus skulptūrā, un tagad strādā ar koku un bronzu. Andrjum bijušas vairāk nekā 20 personālizstādes, kas notikušas Lietuvā, Ungārijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Vācijā, Somijā, Dānijā un Krievijā. 

Izstāde notiek ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

Ieeja – bez maksas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020