Sestdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +11.4℃, DA vējš 0.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-02-27
Siguldas pagasta Kultūras namā notiks Raganas Tautas teātra izrāde

Svētdien, 3.martā, plkst.15.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks Raganas Tautas teātra izrāde „Sātanisks stāsts”, kas veidota pēc Regīnas Ezeras noveles motīviem.

Izrāde ir mēģinājums pietuvoties rakstnieces R.Ezeras nojautu un notikumu virpulim, saglabājot autores teksta savdabīgo izteiksmi. Stāsts ir par sievieti un vīrieti, par attiecībām, par nojausmām, sajūtām, pazemojumiem, par rīcību un iedomām. Izrādē tiek meklētas atbildes uz jautājumiem – „Kas vada cilvēka domas? Vai cilvēks pats veido savas dzīves ceļu?”

R.Ezeras novele „Sātanisks stāsts” ietilpst krājumā „Pilnatnes stāsti”, apvienojot sešas noveles, kuru kopsaucējs ir pilnmēness nakts. R.Ezeras pilnmēness ir vairāk ironijas piestrāvots, reizēm grotesks un komisks, kā arī traģisku nojautu un notikumu vēstnesis. Autore Likteni, Nāvi, Laiku un Mūžību viscaur atļaujas rakstīt ar lielajiem burtiem un viss notiekošais iegūst mazliet fantasmagoriskas aprises. Mēness ir tas punkts, kur sastopas darbojošos personu skatieni. Mēnessgaismas iespaidoti, tēli redz vai atceras dīvainus sapņus un gandrīz pravietiskas vīzijas, pārcilā atmiņā dažādus neparastus notikumus un neizskaid­rojamas sakritības. Garām slīdošās satikšanās, iedomas, nojausmas iegūst kādu īsti netveramu jēgu.

Biļetes cena – 2,50 eiro. Biļetes varēs iegādāties pasākuma dienā vienu stundu pirms izrādes. Izrādi nav ieteicams apmeklēt skatītājiem, kas jaunāki par 12 gadiem.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020