Sestdiena, 15. maijs
Šodien sveicam: Sofija, Taiga, Airita, Arita
Laika ziņas: Sigulda +10.9℃, DA vējš 2.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2019-03-05
Konference „19.gadsimta stāsts Latvijā, Vidzemē, Siguldā. Ceļā uz Latvijas valsti”
14. martā plkst. 11.00 kultūras centra „Siguldas devons” zālē „Digiti” notiks Turaidas muzejrezervāta organizēta konference „19.gadsimta stāsts Latvijā, Vidzemē, Siguldā. Ceļā uz Latvijas valsti. Dzimtbūšanas atcelšanai Vidzemē – 200”. 
 
Konference balstīta Turaidas muzejrezervāta veidotajā ekspozīcijā „Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”. Ekspozīcija atspoguļo notikumus no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Republikas Agrārajai reformai, kas hronoloģiski ietver 19. gadsimtu un 20. gadsimta sākumu. Tās pamatā ir simbolisks stāsts par Vidzemes dzimtzemnieku – klaušinieku, kurš vēsturisko notikumu gaitā smeļas gribasspēku, iegūst zināšanas un iespēju iekopt savu saimniecību un nodibināt Latvijas valsti.
 
Konferences mērķis ir rosināt diskusiju par šī Latvijai nozīmīgā laika notikumiem. Tās laikā tiks prezentēti ziņojumi, video stāsti un animācijas filmas, ieskats digitālajās programmās, notiks diskusijas un noslēgumā vērīgākajiem klausītājiem tiks balvas. Detalizēta konferences programma pieejama Turaidas muzejrezervāta tīmekļa vietnē.
 
Dalība konferencē bez maksas, interesenti aicināti pieteikties līdz 13. martam, rakstot uz e-pasta adresi turaida.muzejs@apollo.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 26572142. 
 
Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta 
direktores vietniece komunikācijas darbā
Anda Skuja

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi