Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 18. septembris
Šodien sveicam: Liesma, Elita, Alita
Laika ziņas: Sigulda +6.5℃, ZA vējš 4.6 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2019-04-03
Būs iespēja bez maksas izvest zaļos atkritumus

No 15. aprīļa līdz 15. maijam Siguldas novadā norisināsies Spodrības mēnesis, kura laikā iedzīvotāji un uzņēmēji tiek aicināti sakopt savus īpašumus un piedalīties Lielajā talkā, kas šogad notiks 27. aprīlī.

Tā kā uzkopšanas laikā savākto zaļo atkritumu – lapu, pērnās zāles un augu atlieku – dedzināšana ir pretrunā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma prasībām, Spodrības mēneša laikā iedzīvotāji bez maksas var saņemt īpašus maisus, lai no zaļajiem atkritumiem atbrīvotos; piepildītie maisi pēc noteikta grafika no privātīpašumiem tiks izvesti. 

120 litru tilpuma maisus bez maksas var saņemt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3, pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldē Zinātnes ielā 7, kā arī Allažu un Mores pagasta klientu apkalpošanas pārvaldēs. Maisi būs numurēti, un izsniegšanas brīdī tos reģistrēs, tādējādi nodrošinot iespēju uzņēmumam plānot maisu izvešanas maršrutus. Atkritumu maisi, kas iedzīvotājiem būs izsniegti līdz 15. aprīlim, tiks izvesti no reģistrētā īpašuma 23. aprīlī, savukārt laikā no 15. līdz 20. aprīlim izsniegtie maisi tiks izvesti 30. aprīlī.  

Lielāka izmēra atkritumu maisus var iegādāties SIA „Jumis” birojā Rūdolfa Blaumaņa ielā 10, Siguldā; 1 m3 tilpuma polipropilēna maisa maksa būs 7 eiro, un arī šie maisi no privātīpašumiem bez maksas tiks izvesti 23. un 30. aprīlī. SIA „Jumis” atgādina, ka gadījumā, ja maisos tiks konstatēti sadzīves atkritumi, personai, kas maisu saņēmusi, par to būs jānorēķinās kā par nešķirotu atkritumu izvešanas pakalpojumu. 

Lai atbrīvotos no uzkopšanas laikā savāktajiem zariem, 20. un 27. aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 tos bez maksas varēs nodot Šķūņu ielā 4, Peltēs; pērnās lapas šajā pašā laikā varēs nodot atkritumu šķirošanas laukumā Siguldas pagasta „Zemdegās”. Iedzīvotāji, kuriem nav iespēju zarus nogādāt pieņemšanas vietā minētajos datumos, var vienoties par citu pieņemšanas vai savākšanas un izvešanas laiku, zvanot SIA „DGR serviss” pārstāvim Kasparam Liepiņam uz tālruņa numuru 29244301. 

Iedzīvotāji, kuri nepaspēs zaļos atkritumus nodot Spodrības mēneša laikā, to varēs izdarīt lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju laikā, kas tiks organizētas šā gada 22. maijā, kā arī jūlijā un septembrī. 

Pašvaldība atgādina, ka jau šoruden plānots pabeigt darbu pie Siguldas novada pašvaldības zaļo atkritumu laukuma izveides Siguldas pagasta „Kreiļos”. Kompostēšanas laukumā privātpersonas no savām mājsaimniecībām lapas varēs nodot bez maksas, pašiem tās nogādājot līdz laukumam.

Neatkarīgi no organizētās zaļo atkritumu nodošanas akcijas, pērnās lapas un citus dārzā radušos bioloģiski noārdāmos atkritumus Siguldas novada teritorijā var: 

  • izmantot lietderīgi dārzos: kompostēt, ja kompostēšana tiek veikta uz savā īpašumā esošās zemes un tas nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, videi un personu mantai, izmantot kā mulču vai organisko mēslošanas līdzekli, ierakt vai iestrādāt augsnē, kā arī praktizēt permakultūras pieeju dārzniecībā;
  • nodot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam SIA „Jumis”; papildu informācijas par šo maksas pakalpojumu  pieejama SIA „Jumis” tīmekļa vietnē

© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi