Pirmdiena, 10. augusts
Šodien sveicam: Brencis, Audris, Inuta
Laika ziņas: Sigulda +25.4℃, ZR vējš 4.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-17
Ar vietu 1. klasē tiks nodrošināti visi novadā deklarētie topošie pirmklasnieki

Martā veiksmīgi norisinājusies bērnu reģistrācija mācībām Siguldas novada vispārizglītojošo skolu 1. klasēs 2019./2020. mācību gadam – līdz 31. martam saņemti 215 iesniegumi no topošo pirmklasnieku vecākiem; lielākā daļa vecāku izmantojuši iespēju bērnu pieteikt elektroniski pašvaldības e-pakalpojumu portālā.

Plānots, ka skolas gaitas novada izglītības iestāžu 1. klasēs 2019. gada septembrī uzsāks aptuveni 216 novadā deklarētie bērni. Kopumā Siguldas pilsētas izglītības iestāžu 1. klases var uzņemt 252 pirmklasniekus: šobrīd Laurenču sākumskolā uz 72 vietām ir pieteikti 70 skolēni; Siguldas pilsētas vidusskolā uz 120 vietām ir pieteikti 107 skolēni – skolas sporta klase un mākslu klase pilnībā nokomplektētas, bet vispārizglītojošajās klasēs no 78 vietām vēl ir brīvas 15 vietas. Siguldas 1. pamatskolā no kopumā plānotajām 60 vietām brīvas ir vēl 12 vietas.

Tāpat kā iepriekšējos gados, lielākā daļa jeb 70–80% vecāku savus bērnus ir pieteikuši elektroniski, bet veikt reģistrāciju klātienē izvēlējušies 20–30% vecāku. Pašvaldības izglītības nozares speciālisti atgādina, ka pirmklasnieku reģistrs tiek veidots pēc „rāvējslēdzēja" principa, apvienojot klātienē saņemtos iesniegumus ar elektroniski saņemtajiem iesniegumiem, kā arī ievērojot noteiktās prioritātes, kas nosaka, ka primāri pilsētas skolās tiek uzņemti novadā deklarēto attiecīgās skolas skolēnu brāļi vai māsas un novadā deklarētie bērni, kuriem Siguldas novadā deklarēts arī vismaz viens no vecākiem.

Visiem līdz 31. martam reģistrētajiem bērniem tiks nodrošinātas izglītības iespējas atbilstoši izdarītajām izvēlēm, un, saskaņā ar noteikto kārtību, visu topošo pirmklasnieku vecāki ir saņēmuši rakstiskus apstiprinājumus par bērnu uzņemšanu izvēlētajā izglītības iestādē.

Bērnu pieteikšana mācībām vispārizglītojošo skolu 1. klasēs turpināsies līdz 1. septembrim, taču vecākiem jāņem vērā, ka pēc 31. marta pašvaldības noteiktās prioritātes vairs netiek ņemtas vērā. Siguldas novada pašvaldība nodrošinās izglītības iespējas visiem novadā deklarētajiem bērniem, negarantējot vietu tieši vecāku izvēlētajā skolā vai programmā.

Jāpiebilst, ka Allažu un Mores pamatskolā tiks atvērta viena 1. klase katrā izglītības iestādē, un šajās skolās pirmklasnieku reģistrācija ir bez ierobežojumiem, pamatojoties uz vecāku iesniegumu izglītības iestādē klātienē.

Papildu informācija par topošo pirmklasnieku uzņemšanu pieejama novada izglītības iestādēs un Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē, zvanot uz tālruņa numuru 67970863. 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020