Sestdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +24.6℃, ZR vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-18
Noslēgušies novada skolēnu radoši pētniecisko darbu lasījumi

18. aprīlī Siguldas novada Jaunrades centrā aizvadīti novada skolēnu radoši pētniecisko darbu lasījumi. Kopumā šogad konkursam tika iesniegti 28 darbi. I pakāpes diplomu saņēma 18 skolēni, II – seši skolēni, III pakāpes diplomu – divi, tik pat arī saņēma pateicību par piedalīšanos.

Pētniecisko darbu konkurss tradicionāli notiek jau 11. gadu, bet vairākus gadus tam pievienojusies jauna tradīcija – skolēni savus darbus prezentē plašākai sabiedrībai, jo vērtēšanas kritērijos iekļauta arī prezentācijas prasme. Labāko darbu autori tika apbalvoti ar Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes diplomiem un piemiņas balvām. Iesniegto darbu apkopojums un vērtējums pieejams šeit.

Iesniegtos darbus vairākās vecuma grupās (1.–4.klase, 5.–6.klase, 7.–9.klase un 10.–12.klase) vērtēja komisija: Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Sandra Ķirule, skolēnu zinātniski pētniecisko darbu koordinatore Siguldas novadā Inguna Vuškāne, Turaidas muzejrezervāta pārstāvis Egīls Jemeljanovs, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Anda Andrušaite un lasījumus arī Siguldas novada bibliotēkas speciāliste Iveta Hamčanovska un Siguldas novada Jaunrades centra direktores vietniece Sandra Kondrāte.

Skolēnu radoši pētnieciskās darbības mērķi ir rosināt interesi par novada kultūras, vēsturiskajiem, ekonomiskajiem un citiem procesiem, sekmēt skolēnu patriotisko audzināšanu, veidot skolēnu iemaņas patstāvīgam izziņas un izglītošanās procesam. Sadarboties ar Siguldas novada iestādēm, Siguldas novada pašvaldības pārvaldēm, Turaidas muzejrezervātu, Dabas aizsardzības pārvaldi un citām institūcijām, skolēnu uzdevums ir uzzināt vairāk par projekta un pētnieciskā darba būtību, organizāciju un metodēm, izkopt patstāvīgā darba iemaņas, pilnveidot prasmes informācijas ieguvē, datu apstrādē un analīzē, apgūt prasmi projekta noformēšanā un apgūt prezentēšanas prasmi.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos
Sandra Ķirule


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020