Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +9℃, R vējš 4.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-27
„Baltā flīģeļa” Teātra nodaļas izrādei augstākais novērtējums teātra festivālā

26. aprīlī Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Teātra nodaļas jaunieši ar savu diplomdarba izrādi – Leldes Stumbres „Viņa ir cerībās” – piedalījās XII Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivālā „...un es iešu un iešu!” un spēlēja uz Valmieras Drāmas teātra lielās zāles skatuves.

Žūrija, vērtējot mēģinājumu laikā tapušo video, piešķīra iestudējumam 1. pakāpes diplomu un virzīja dalībai festivālā – tajā „Baltā flīģeļa” Teātra nodaļas iestudējums saņēma augstāko vērtējumu un diplomu „Labākā izrāde”. Diplomu kā labākais aktieris saņēma Māris Maikls Mitrevics. 

Šajā darbā tiek radīta tēma, kura ir svarīga gan jauniešiem, gan viņu ģimenēm, gan pedagogiem: stāsts par sapni, par ticību tam, par uzticību ideālam. Lugā tas iemiesojas 16 gadus vecās meitenes ilgās un sapnī par bērniņu, kurš  Jāņu naktī tiek ieņemts. Ir divi jaunieši, pļava, sapnis savam bērniņam dāvāt mātes mīlestību, kuru Merita nekad nav saņēmusi no savas mātes. Meritas mīļotais Pauls  atgriežas pilsētā, lai turpinātu studijas, savu dzīvi. Viņa vienīgā ir pārliecināta, ka Pauls viņu mīl un atbrauks. Visa apkārtējā pasaule – ārste, māte, mācītājs, Paula tēvs – uztver šo faktu ar sašutumu un kategorisku noliegumu. Merita dzemdībās mirst. Sēru namā, kur visi pieaugušie norobežojas no jaundzimušā bērniņa, tieši Pauls apliecina savu uzticību un atbildību par kopā radīto sapni.                                                                                                                  
Diplomdarba izrādes notiks 25. un 26. maijā plkst. 16.00 Mākslu skolā „Baltais flīģelis”. Vēlamais skatītāja vecums – sākot no 14 gadiem. Ieeja bez maksas. 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi