Piektdiena, 25. septembris
Šodien sveicam: Rodrigo, Rauls
Laika ziņas: Sigulda +16.8℃, D vējš 3.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-04-29
Aizvadīta pavasara Veselības un sporta nedēļa

No 22. līdz 28. aprīlim norisinājās Siguldas novada Veselības un sporta nedēļa, kuras laikā dažādās sportiskās, veselību veicinošās nodarbībās un izglītojošās lekcijās piedalījās vairāki simti novadnieku. Arī Veselības dienā, kas tradicionāli notiek Veselības un sporta nedēļas laikā, kopumā iespēju konsultēties ar speciālistiem un veikt veselības pārbaudes izmantojuši vairāki simti novadnieku un vairāki desmiti ziedojuši asinis Valsts asinsdonoru centra specializētajā autobusā.

Siguldas novada Veselības dienā, kas norisinājās 27. aprīlī Siguldas Sporta centrā, novadā deklarētie iedzīvotāji bez maksas varēja veikt kāju vēnu skrīningu, stājas diagnostiku bērniem līdz 18 gadu vecumam, ādas dermaskopijas, kardiologa, neirologa konsultācijas, veikt D vitamīna mērījumus, elektrokardiogrammu, kā arī veikt cukura, holesterīna un hemoglobīna mērījumus. Bija iespēja veikt redzes, krūšu un plaušu pārbaudes, kā arī apmeklēt fizioterapeita un uztura speciālista konsultācijas. Veselības dienā darbojās insulta profilakses kabinets, bet pie Siguldas Sporta centra varēja veikt veselības pārbaudes Mobilajā mamogrāfā. Ikviens varēja veikt HIV, B un C hepatīta, kā arī sifilisa testus. Tāpat Jūdažu Sabiedriskajā centrā un Allažu pagasta pārvaldē darbojās „Izbraukuma veselības istaba – eksprestesti”, kuru laikā bez maksas varēja veikt cukura, holesterīna un hemoglobīna, asinsspiediena un pulsa oksimetra mērījums, kā arī noteikt ķermeņa masas indeksu. Bija iespēja saņemt arī Veselības ministrijas kampaņas „Kustinācija” speciālistu – trenera Reiņa Rudzīša un uztura speciālistes Ksenijas Andrijanovas konsultācijas.

Hemoglobīna līmeņa mērījumus veica 200 cilvēki, bet holesterīna un cukura līmeņa asinīs pārbaudi veica 250 cilvēki, redzes pārbaudi apmeklēja 200 novadnieku, krūšu pārbaudi – 40, asinsspiedienu mērīja un insulta riska izvērtējumu veica – 75 novadnieki, bet uztura speciālista konsultācijas apmeklēja un ķermeņa masas indeksa noteikšanu veica 50 cilvēki, iespēju veikt HIV, B un C hepatīta testus izmantoja 50 personas, bet iespēju konsultēties ar fizioterapeitu izmantoja 42 interesenti. Kāju vēnu skrīninga procedūru veica 18 cilvēki, ādas dermaskopiju (dzimumzīmju pārbaudi) – 43, neirologa konsultācijas – 24, D vitamīna mērījumus – 50, elektrokardiogrammu – 34, bet kardiologa konsultācijas – 24. Savukārt veselības pārbaudes Mobilajā mamogrāfā – 18 cilvēki.

Valsts asinsdonoru centra specializētajā autobusā, lai palīdzētu līdzcilvēkiem, asinis ziedoja 37 cilvēki.

Iniciatīvu organizēt Veselības dienu Siguldas novada pašvaldība sāka 2012. gadā, lai veicinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību dažādām sabiedrības grupām. Savukārt kopš 2015. gada divas reizes gadā – aprīlī un septembrī – Siguldas novada pašvaldība organizē Veselības un sporta nedēļu, kuras laikā novadnieki bez maksas var piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un pasākumos, praktiskās nodarbībās un lekcijās par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Nākamā Siguldas novada Veselības un sporta nedēļa norisināsies 2019. gada septembrī.

Daļa no Siguldas novada Veselības un sporta nedēļas un Veselības dienas aktivitātēm tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 „Esi vesels Siguldas novadā!" ietvaros.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi