Svētdiena, 31. maijs
Šodien sveicam: Alīda, Jūsma
Laika ziņas: Sigulda +17.5℃, ZA vējš 6.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-05-27
Pludmalē pie Gaujas pacelts Zilais karogs

Novērtējot pašvaldības veiktās investīcijas un to atbilstību starptautiskās vides organizācijas „Vides izglītības fonda” prasībām, 25. maijā, pludmales volejbola sacensību „Sigulda Open’ 19” laikā, pludmalē pie Gaujas Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme un Siguldas pašvaldības izpilddirektora vietnieks saimnieciskajos jautājumos Andis Ozoliņš kopā ar Ekoskolu kustības Siguldas 1. pamatskolas skolniecēm un bērnudārza „Ieviņa” bērniem svinīgi pacēla Zilo karogu, kas ir starptautisks apliecinājums, ka pludmale atbilst visaugstākajiem standartiem – pludmalē ir tīra vide, laba ūdens kvalitāte, tiek nodrošināta drošība krastā un uz ūdens, kā arī pludmales teritorija ir atbilstoši labiekārtota.

Jau ziņots, ka, rūpējoties par atpūtnieku ērtībām, pludmalē pie Gaujas pavasarī veikti labiekārtošanas darbi – uzstādīti piknika galdiņi ar soliem, atkritumu urnas un pārģērbšanās kabīne. Aktīvajai atpūtai volejbola laukumos pie Gaujas veikta seguma izlīdzināšana un kultivēšana, iegādāti un uzstādīti jauni norobežojošie tīkli. Ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu īstenotā projekta „Siguldas pludmales pie Gaujas infrastruktūras uzlabošana vides pieejamības veicināšanai” līdzfinansējumu pludmalē izveidota pārģērbšanās kabīne, kas piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī labiekārtota pastaigu taka ar atpūtas soliņiem, tādējādi dodot iespēju ērtāk piekļūt pludmalei arī ģimenēm ar bērnu ratiņiem. Gaujas krastā izbūvēta laivu piestātne ar laivu uzvilkšanas iekārtu, kas dos iespēju laivotājiem ērti izkāpt krastā un ārkārtas gadījumos pietauvot laivas. Pludmalē izvietots arī informatīvs stends, uz kura būs pieejama aktuālā informācija par ūdens temperatūru un kvalitāti, bet apmeklētāju drošībai izveidota trauksmes poga, gadījumiem, ja nepieciešama steidzama glābēju palīdzība.

Tāpat peldsezonas laikā, līdz 15. septembrim, ik dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00 par atpūtnieku drošību rūpēsies Pašvaldības policijas kārtībnieki – glābēji. Glābēji sekos, lai kāds neapdraudētu savu vai citu cilvēku dzīvību un veselību – nepeldētu neatļautās vietās, nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu peldvietai, tāpat tiks uzraudzīta sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošana peldvietā. Nepieciešamības gadījumā kārtībnieki glābēji sniegs pirmo medicīnisko palīdzību.

Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031