Otrdiena, 29. septembris
Šodien sveicam: Miķelis, Mikus, Miks, Mihails
Laika ziņas: Sigulda +12.2℃, ZA vējš 1.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-06-26
Norit aktīva ielu un ceļu remontdarbu sezona

Turpinās Siguldas novada ielu un ceļu sakārtošanas darbi – asfaltseguma atjaunošanas darbi vairākās Siguldas ielās, ielu pārbūve, kā arī projektu izstrāde ielu pārbūves uzsākšanai. Savukārt novada grantētās ielas un ceļi vairākkārt greiderēti un apstrādāti ar putekļu absorbentu.

Tiek sakārtotas asfaltētās ielas
Noslēgušies asfaltseguma virskārtas atjaunošanas darbi Institūta ielas posmā no Zinātnes ielas līdz autoceļam A2 un Mores ielā. Darbus veica iepirkumu konkursā uzvarējušais uzņēmums SIA „GP Holding”, un Siguldas novada pašvaldība abu ielu remontdarbos investējusi turpat 151 tūkstoti eiro. Darbi tika veikti, pielietojot reciklēšanas tehnoloģiju – vecais asfaltsegums noņemts, sasmalcināts un izlīdzināts, un tam pāri uzklāta jauna vienlaidu asfaltseguma virskārta.

Pielietojot līdzīgu tehnoloģiju, jūnijā uzsākta asfaltseguma virskārtas atjaunošana arī Allažu ielā un Stacijas ielas posmā no Rīgas ielas līdz Allažu ielai. Arī šajās ielās darbus veic SIA „GP Holding”, pašvaldībai ieguldot vairāk nekā 153 tūkstošus eiro. Remontdarbu laikā Allažu iela un Stacijas ielas posms transporta kustībai ir slēgts, iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību satiksmes organizācijas zīmēm. Remontdarbus plānots pabeigt jūlijā.

Lai šajā vasarā pilnībā nomainītu asfaltseguma virskārtu arī Rūdolfa Blaumaņa ielā, Parka ielā un Pulkveža Brieža ielā no Rūdolfa Blaumaņa ielas līdz Pūpolu ielai un no Rūdolfa Blaumaņa ielas līdz Gāles ielai, notiek dokumentācijas sagatavošana iepirkuma konkursa izsludināšanai. Tāpat Rūdolfa Blaumaņa ielas posmam starp Pulkveža Brieža ielu un autoceļu A2 tuvākajā laikā tiks uzsākta gājēju ietves projektēšana.

Autoceļa A2 krustojumā ar Pīlādžu ielu ierīkota gājēju pāreja – būvniecība, ko maija vidū uzsāka VAS „Latvijas Valsts ceļi”, jūnija beigās noslēgusies. 

Ielu un ceļu pārbūves darbi
Turpinās pavasarī uzsāktā grantēto Doņu un Meldru ielas pārbūve, veicot to pilnīgu pārbūvi un bruģēšanu. Doņu un Meldru ielā līdztekus ielas brauktuves seguma pārbūvei tiek pārbūvēts arī ielu apgaismojums, kā arī nobrauktuves un ielu krustojumi. Šīs ir pirmās pilsētas ielas, kuru pārbūvē ievērotas Siguldas vizuālās identitātes tematiskā plānojuma vadlīnijas un ieviesti būtiski satiksmes organizācijas uzlabojumi – brauktuves sašaurinājumi satiksmes mierināšanai, kas liegs automašīnām pārsniegt dzīvojamajā zonā pieļaujamo ātrumu, kā arī krūmu un nelielu koku stādījumi ielu sašaurinājumu zonās, kas palielinās zaļumvietu īpatsvaru dzīvojamajā kvartālā.

Tāpat šovasar plānots uzsākt arī Atbrīvotāju ielas pārbūvi no Krišjāņa Barona ielas līdz Līvkalna ielai. Ielas pārbūves projektam veikti papildinājumi, ievērojot Siguldas identitāti veidojošā tematiskā plānojuma vadlīnijas. Par izmaiņām Atbrīvotāju ielas pārbūves projektā iedzīvotāji, projektētāji un pašvaldības speciālisti vienojušies vairākās sanāksmēs.

Savukārt Pelīšu ceļam posmā no autoceļa P8 līdz Saltavota ielai noslēgusies cietā seguma izbūve, un šobrīd turpinās kvalitatīva grants seguma izbūve šī ceļa posmam no Saltavota ielas līdz autoceļam 9428 Egles–Rugāji. Ceļa seguma atjaunošana maijā veikta VAS „Latvijas Valsts ceļi” pārziņā esošajam autoceļam V85 Jūdaži–Nītaure posmā no Jūdažiem līdz Kārtūžiem – autoceļa grantētajam posmam no Jūdažiem līdz Kārtūžiem atjaunots grants segums un veikta dubultās virsmas apstrāde.

Grantēto ielu un ceļu uzturēšana
Jau ziņots, ka pavasarī, iestājoties sausiem laikapstākļiem, pašvaldība veica grantēto pilsētas ielu un novada ceļu gar dzīvojamām mājām apstrādi ar putekļu absorbentu. Maijā grantēto novada ielu un ceļu greiderēšana un apstrāde ar pretputekļu materiālu ielās ar vislielāko satiksmes intensitāti tika veikta atkārtoti. Šie grants brauktuvju uzturēšanas darbi turpinājušies arī jūnijā – ar putekļu absorbentu apstrādātas visas pilsētas grantētās ielas, kā arī novada grants ceļi vietās, kas atrodas tuvu dzīvojamām mājām vai šķērso pagalmus.

Lēmums par atkārtotu ceļu apstrādi ar pretputekļu līdzekli tiek pieņemts, izvērtējot gan ielu un ceļu uzturēšanai paredzēto finanšu līdzekļu apjomu, gan arī laikapstākļus. Pretputekļu materiāls netiek izmantots slapjā laikā vai drīzumā gaidāmu nokrišņu gadījumā, jo lietavu laikā pretputekļu maisījums aizskalojas un efekts ir īslaicīgs. Prioritāri tiek apstrādātas maģistrālās ielas, ielas un ceļi, kur kursē sabiedriskais transports un apbraucamie ceļi ielu remontdarbu laikā.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi