Otrdiena, 29. septembris
Šodien sveicam: Miķelis, Mikus, Miks, Mihails
Laika ziņas: Sigulda +11℃, ZA vējš 2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-07-15
Turaidas muzejrezervātā notiks svētki „Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!”

Tradicionāli augusta pirmajā svētdienā Turaidas muzejrezervātā notiek īpašs pasākums bērniem – svētki „Turaidas pils pieder bērniem!”. Šogad svētki notiks 4. augustā no plkst. 15.00 līdz 18.00, bērniem un viņu vecākiem sniedzot iespēju iepazīt Turaidas muižu un jauno ekspozīciju „Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” atjaunotajā klaušinieku mājā.

Pasākumā radošajās darbnīcās un izzinošās ekskursijās varēs uzzināt par darbiniekiem, kuri dzīvojuši un strādājuši Turaidas muižā, – par modernieku, dišleri, klētnieku, skroderi, zivkungu, vešerieni, istabmeitu, skolmeistaru un citiem. Savukārt īpašā izglītojošā programmā svētku apmeklētāji uzzinās, kas ir klaušinieks, un varēs piedalīties sena darbarīka izgatavošanā. Viesus sagaidīs muižas pārvaldnieks, kurš ar spēles elementiem rosinās bērnus kļūt par kādu no muižas darbiniekiem, lai iepazītu darbinieku amata iemaņas.

Līdztekus kopā ar dabas pētnieku Māri Olti ikviens būs aicināts doties interaktīvā pastaigā „Ko slēpj Turaidas muižas Mežaparks?”. Savukārt svētku noslēgumā notiks Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde, rotaļas un spēles brīvā dabā.

Dalības maksa – no 1,15 līdz 6 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Anda Skuja

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi