Pirmdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda +9.9℃, ZR vējš 1.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-08-17
Papildināts: Peldu ielā joprojām ierobežota satiksme

Jau ziņots, ka piektdien, 16. augustā, Siguldā, Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošajā Peldu ielā tika konstatētas būtiskas plaisas ielas virskārtā, savukārt vairākus metrus no krasta pamanīta vieta Gaujā, kurā novērojama saduļķota ūdens veidošanās. Ņemot vērā, ka Peldu iela, kas sākas no Gaujas tilta un ved līdz pat Kaķīškalnam, izbūvēta dažviet gar pašu upes krastu, jau agrāk līdzīgas situācijas ir novērotas, Gaujai mainot krasta līniju.

Pirmie būvinženieru un ģeologu apsekojumi apstiprina, ka plaisas ielas virskārtā nav saistītas ar ielas konstrukciju vai lietusūdens novadīšanas sistēmu. Visticamāk, ka ielas bojājumi un duļķainais ūdens, kas ieplūst Gaujā, liecina, ka norisinās Gaujas senielejai raksturīgie ģeoloģiskie procesi – dažādu noslīdējumu, izskalojumu un jaunu alu veidošanās, kā arī avotu izlaušanās Gaujas Nacionālajā parkā pie Siguldas ir normāls process, un ik gadu stāvajās Gaujas senielejas nogāzēs un sānu gravās notiek aktīvi ģeoloģiski procesi zemes virskārtā. Baltijā vieni no aktīvākajiem ģeoloģiskajiem procesiem notiek Gaujas ielejā tieši pie Siguldas.

Sestdien, 17. augustā plaisas Peldu ielas virskārtā pēc aizvadītās nakts nav būtiski palielinājušās, tomēr iedzīvotāju un pilsētas viesu drošības apsvērumu dēļ Siguldas novada pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu līdz tālāku apstākļu noskaidrošanai slēgt transportlīdzekļu kustību šajā posmā, kā arī veikt diennakts uzraudzību. Pašvaldība, piesaistot ekspertus, tuvākajās dienās veiks Gaujas senielejā esošās ielas ģeoloģisko izpēti, pēc kuras tiks pieņemts lēmums par iespējamajiem situācijas risinājumiem.

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs Gaujas senielejas, atrakciju parka „Tarzāns” un pilsētas peldvietas apmeklētājus aicina automašīnas novietot Svētku laukuma – Leona Paegles ielas 21 apkaimē, kā arī blakus esošajās ielās. Par laivošanu un uzturēšanos kempingā „Siguldas pludmale” plašāka informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 29244948.  


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031