Trešdiena, 12. maijs
Šodien sveicam: Valija, Ināra, Ina, Inārs
Laika ziņas: Sigulda +12.6℃, DA vējš 4.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2019-09-05
Aicina piedalīties Gaujas Nacionālā parka Ceļotāju dienās

Jau otro gadu 14. un 15. septembrī notiks Gaujas Nacionālā parka Ceļotāju dienas, kuru laikā ikvienam būs iespēja doties dabas ekspertu vadītos pārgājienos dabā, laivu un plostu izbraucienos pa Gauju, bezmaksas autobusu ekskursijās no Cēsīm un Siguldas, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās. Siguldas novadā 14. septembrī no plkst. 10.00 līdz 12.00 ekskursijā varēs iepazīt Livonijas ordeņa Siguldas pili un Siguldas pils kvartālu.

Ekskursiju vadīs vides gide Aiga Auziņa, dalībnieki aicināti tikties Ausekļa iela 6, Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs. Dalībniekiem ekskursijas laikā būs iespēja aplūkot un iepazīt Livonijas ordeņa Siguldas pili, kuras mūri iedzīvinās iztēlē viduslaiku dzīves ainas, bet no atjaunotajiem torņiem būs aplūkojama pirmatnīgā daba. Pilsdrupas ļaus nojaust kādreizējo pils varenību Livonijā un sapņot par romantisma laikmetu, kad drupas uzskatīja par mākslu. Siguldā bija senākā mūra pils novadā, un tās dzīve sākās 13. gadsimta sākumā. Tāpat tiks aplūkots Siguldas pils kvartāls, kas tiek veidots par amatnieku radošo centru.

Ekskursijai var pieteikties līdz 12. septembrim, zvanot uz tālruņa numuru 67971335 vai rakstot uz e-pasta adresi info@sigulda.lv; vietu skaits ir ierobežots. Dalība – bez maksas.

Ceļotāju dienu pilna programma aplūkojama šeit.

Gaujas Nacionālā parka Ceļotāju dienas rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar pašvaldībām un uzņēmumiem, kā arī Cēsu rajona lauku partnerību.

Gaujas Nacionālais parks ir lielākais un vecākais nacionālais parks Latvijā. Tam raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas un savdabīgi dabas un kultūrvēstures pieminekļi. Gaujas Nacionālais parks izveidots 1973.gada 14.septembrī. Tas vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru platībā aizsargā Gaujas senielejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem.

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi