Piektdiena, 10. jūlijs
Šodien sveicam: Lija, Olīvija, Olivers, Odrija
Laika ziņas: Sigulda +15℃, DA vējš 2.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-01-03
Šonedēļ Siguldas novadā: laikmetīgās mākslas izstāde “Facebox”, sacensības “Showel Race” un citi pasākumi

Šajā nedēļas nogalē kultūras centrā “Siguldas devons” tiks atklāta mākslinieces Agneses Melbārdes laikmetīgās mākslas izstāde “Facebox”, kurā būs iespēja apskatīt piecus īpaši izgaismotus vides mākslas objektus. Savukārt sporta cienītājiem bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” norisināsies lāpstu šļūkšanas sacensību “Showel Race” 6. posms jeb īpašais Jaungada posms, pēc kura sacensību dalībniekiem būs iespēja piedalīties boulinga turnīrā Siguldas boulingā. Bērnudārzā “Pumpurdārzs” bērniem no trīs līdz astoņu gadu vecumam šonedēļ notiks pasākums “Pasakas rīts”, savukārt Siguldas Romas katoļu baznīcā būs iespēja baudīt Zvaigznes dienas koncertu kopā ar Siguldas jaukto kori “Spārni”.

Piektdien, 3. janvārī

 • Plkst. 17.00 mākslinieces Agneses Melbārdes laikmetīgās mākslas izstādes “Facebox” atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”.
  Izstādē būs apskatāmi pieci īpaši izgaismoti vides mākslas objekti, ko veido mākslinieces 20 neona krāsu tehnikā gleznotas lielformāta gleznas par piecām sociālām tēmām, kas eksponētas īpaši šai izstādei veidotās kastēs jeb “Facebox’os”.
  Ekspozīciju veido četru plakņu gleznas, tās skatītāju apņem ar informāciju, kas reizē nosprauž robežas un ļauj izceļot ārpus tām. Gleznas tiek gaismotas ar speciālām “blacklight” lampām, un tas liek mainīt skatītāju acij tik pierasto skatu punktu. Katram no “Facebox’iem” ir dots savs vārds – Bērnišķīgie, Notvertie, Izsalkušie, Pārdabiskie un Ego, kas aptver kādu no pieciem sociālajiem tematiem, par kuriem māksliniece aicina aizdomāties.
  Izstāde būs apskatāma līdz 28. janvārim darbdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00. Ieeja – bez maksas.
  Plašāka informācija aplūkojama šeit.

Sestdien, 4. janvārī

 • Plkst. 11.00 “Pasakas rīts” bērnudārzā “Pumpurdārzs”.
  Pasākumā vecākiem ar bērniem vecumā no 3 līdz 8 gadiem būs iespēja kopīgi doties zvaigznes bērna meklējumu ceļā, un katrs varēs darināt savu zvaigzni. Tāpat būs iespēja vērot galda leļļu izrādi “Ziemassvētku stāsts”. Ieeja – par ziedojumiem. Organizatori aicina līdzi ņemt pārvelkamos apavus.
 • Plkst. 18.00 lāpstu šļūkšanas sacensību “Showel Race” 6. posms bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”.
  Uz starta stāsies vīrieši, sievietes un divnieku grupu sacensību dalībnieki. Reģistrācija sacensībām notiks no plkst. 17.00 līdz 17.55. Sacensību atklāšana plkst. 18.00, pirmais dalībnieks uz starta stāsies plkst. 18.10.
  Pēc sacensībām dalībniekiem būs iespēja bez maksas piedalīties īpašajā boulinga turnīrā plkst. 22.00 Siguldas boulingā. Dalība maksa: 35 eiro individuālajās disciplīnās, 55 eiro – divniekiem, 75 eiro – individuālā disciplīna + divnieks, 100 eiro – individuālā disciplīna + individuālā disciplīna + divnieks.
  Plašāka informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi info@showelrace.com vai zvanot uz tālruņa numuru 26131329.

Svētdien, 5. janvārī

 • Plkst. 13.00 Zvaigznes dienas koncerts kopā ar Siguldas jaukto kori “Spārni” Siguldas Romas katoļu baznīcā. Ieeja – bez maksas.

 

Atgādinām, ka līdz pat 7. janvārim Siguldas pils kvartāla Muižas koka mājas foajē atvērts “Radīts S!guldā” Ziemassvētku tirdziņš, kurā novadniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja iegādāties Siguldas novada uzņēmumu, mājražotāju, amatnieku un rokdarbnieku radītās preces. Tirdziņa darba laiks darbadienās ir no plkst. 10.00 līdz 17.00, brīvdienās – no plkst. 10.00 līdz 18.00.

 

Izstādes

 • Mākslas nodaļas 2. klases audzēkņu darbu izstāde “Karnevāls” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
 • Mākslas nodaļas 6. un 7. klases audzēkņu datorgrafikas darbu izstāde “Pastkarte. Svētki Tev” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
 • Mākslinieces Kristīnes Kliginas tekstila darbu izstāde “Pelēkā pasaka” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
 • Zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana fotoizstāde “Tētis Zviedrijā – tētis Latvijā” Siguldas novada bibliotēkā
 • Mākslinieces Agneses Melbārdes laikmetīgā mākslas izstāde “Facebox”

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020