Svētdiena, 17. janvāris
Šodien sveicam: Tenis, Dravis
Laika ziņas: Sigulda -12.2℃, D vējš 2.5 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2020-01-14
Turpmāk Siguldas novadā publiskos pasākumos tiks izmantoti tikai videi draudzīgi trauki

Siguldas novada pašvaldība informē, ka 15. janvārī spēkā stāsies noteikumu “Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība Siguldas novadā” grozījumi. Būtiskākās izmaiņas paredz, ka turpmāk sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem jānodrošina vairākkārt izmantojamus vai videi draudzīgus vienreizējās lietošanas traukus un ēšanas piederumus pašvaldības publiskajā teritorijā notiekošajos pasākumos.

Turpmāk, ņemot vērā dabai draudzīgu un ekonomiski pamatotu risinājumu ieviešanu pašvaldības darbā, Siguldas novada teritorijā notiekošo pasākumu laikā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam, kā arī alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības pārdevējam jānodrošina vairākkārt izmantojami vai videi draudzīgi vienreizējās lietošanas trauki un ēšanas piederumi, kā arī salmiņi, kokteiļu maisāmie kociņi, kafijas krūžu vāciņi un citi.

Pirmais publiskais pasākums, kurā tiks izmantots videi draudzīgs iepakojums, norisināsies 25. janvārī Livonijas ordeņa Siguldas pilī, kad uz Ziemas garšas festivālu pulcēsies desmit gardēžu restorāni, lai iepriecinātu novadniekus un Siguldas viesus ar ēdieniem, kas tapuši uz dzīvas uguns.

Siguldas novada pašvaldība aicina videi draudzīgās iniciatīvas atbalstīt arī dārza svētkos vai privātos pasākumos, kuros kā uzņēmēji, tā Siguldas novada iedzīvotāji pulcē plašāku apmeklētāju loku.

Jāatgādina, ka tajos pasākumos, kuros tirdzniecības atļaujas izņemtas pirms šo grozījumu spēkā stāšanās dienai, tirgotāji tiek aicināti izmantot dabai draudzīgu iepakojumu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Aleksejs Mjaliks
- 2020-01-16 15:28

Nemuļķojiet sevi un citus. Vienreizējās lietošanas trauki nav un nebūs videi draudzīgi, lai arī no kāda materiāla tie būtu ražoti.

Atbilde: Aleksejs Mjaliks
Administrācija
- 2020-01-16 16:02

Saprotam, ka primāri videi visdraudzīgākā rīcība ir atkritumu neradīšana kā tāda, taču, lai nodrošinātu ēdināšanu publiskajos pasākumos, ir jārēķinās ar zināmu atkritumu daudzumu. Mūsu uzdevums ir parūpēties, lai tie būtu ar pēc iespējas mazāku kaitējumu videi.

Pasākumi

       Janvāris 2021       
1 23
45 678 9 10
1112 1314 15 1617
1819 202122 2324
2526 272829 3031