Svētdiena, 12. jūlijs
Šodien sveicam: Indriķis, Ints, Namejs
Laika ziņas: Sigulda +11.2℃, D vējš 2.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-02-07
Šonedēļ Siguldas novadā: kora “Sõla” koncerts–diskotēka “Esi reāls”, Meteņdiena un citi pasākumi

Šajā nedēļas nogalē novadnieki un pilsētas viesi aicināti uz vairākiem kultūras un sporta pasākumiem – kultūras centrā “Siguldas devons” būs iespēja baudīt deviņdesmito gadu mūziku Latvijas Kultūras akadēmijas kora “Sõla” koncertā–diskotēkā “Esi reāls”, kā arī brieduma komēdiju stand-up stilā “Sieviete kā konfekte”. Turaidas muzejrezervātā tiks svinēti gadskārtu ieražu svētki – Meteņi, savukārt bērnudārzā “Pumpurdārzs” pirmsskolas vecuma bērniem notiks “Pasakas rīts”. Sporta cienītājiem Siguldas 1. pamatskolā norisināsies loka šaušanas sacensības “Siguldas spieķis”, bet Siguldas Sporta centrā – sacensības telpu futbolā. Turklāt Siguldas Sporta skolā tiks aizvadīta Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēle.

Sestdien, 8. februārī

 • Plkst. 10.00 loka šaušanas sacensības “Siguldas spieķis” Siguldas 1. pamatskolā.
  Sacensībās piedalīsies 69 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un citām valstīm, starp kuriem 26 bērni un jaunieši, kas sacentīsies par labāko rezultātu astoņās loka veidu konkurencēs, lai izcīnītu galveno balvu – Siguldas spieķi.
 • Plkst. 10.00 Latvijas Futbola federācijas Vidzemes reģiona jaunatnes sacensību 1. posms telpu futbolā Siguldas Sporta centrā.
 • Plkst. 11.00 Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U15 zēnu grupas spēle Sigulda–Berģu MMS Siguldas Sporta skolā.
 • Plkst. 11.00 “Pasakas rīts” pirmsskolas izglītības iestādē “Pumpurdārzs”.
  Uz pasākumu aicināti vecāki ar bērniem vecumā no 3 līdz 8 gadiem. “Pasakas rītā” būs iespēja kopīgi doties rotaļās, darboties radošajās darbnīcās, kā arī vērot galda leļļu izrādi “Sudraba, zelta un dimanta zirgs”. Ieeja – ziedojums. Pasākuma organizatori aicina līdzi ņemt pārvelkamos apavus.
 • Plkst. 14.30 gadskārtu ieražu svētki – Meteņdiena Turaidā “Ej projām, ledutiņ!” Turaidas muzejrezervātā.
  Pasākumā kopā ar Siguldas folkloras kopas maskotajiem ļaudīm tiks izdzīvotas senās Meteņdienas tradīcijas – būs iespēja meklēt Laimes pogu, dzīt kurmjus no Turaidas zālieniem, baudīt miežu putru un gardos slokatņus, kā arī savstarpēji sacensties dažādās spēlēs un sevis lielīšanā. Tāpat pasākumā varēs iesaistīties dziesmu dziedāšanā, izspēlēt rotaļas, kurās apdziedāti dažādi dzīvnieki, kā arī dejot tradicionālus dančus un pārbaudīt iemaņas lasīšanā un mīklu minēšanā. Ieejas maksa – no 0,70 līdz 3,50 eiro.
 • Plkst. 18.00 brieduma komēdija stand-up stilā “Sieviete kā konfekte” kultūras centrā “Siguldas devons” (Izpārdots).
  Izrāde ir stāsts par 58 gadus vecu sievieti, kura prot izgludināt saburzīto konfekšu papīriņu un padarīt sevi par gardumu, kuram nekad nebeidzas derīguma termiņš.

Svētdien, 9. februārī

 • Plkst. 18.00 Latvijas Kultūras akadēmijas kora “Sõla” koncerts–diskotēka “Esi reāls” kultūras centrā “Siguldas devons”.
  Koncertā būs iespēja baudīt deviņdesmito gadu latviešu mūziku, kā arī citas deju zālēs, festivālos, televīzijas kanālos un radio iemīļotas dziesmas, kuras izpildījušas tādas grupas kā “Jauns mēness”, “Juku jukām”, “Labvēlīgais Tips”, “Pienvedēja Piedzīvojumi”, “Tranzīts” un citas.
  DJ lomā iejutīsies kora “Sõla” mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons un diriģenti Laura Štoma, kā arī Artūrs Oskars Mitrevics. Pasākumu papildinās instrumentālā grupa, kuras sastāvā spēlē Dmitrijs Tarasovs (ģitāra), Viesturs Samts (sitaminstrumenti), Pēteris Liepiņš (bass) un Jānis Miltiņš (taustiņinstrumenti). Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – 6 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

Vēl šajā nedēļas nogalē – sestdien no plkst. 12.00 līdz 19.00 un svētdien no plkst. 17.00 līdz 19.00 – mākslas baudītājiem iespēja aplūkot interaktīvu piedzīvojumu “Dzejas teltis” kultūras centrā “Siguldas devons”. Pasākumā ar viedierīču palīdzību ir iespēja ielūkoties piecās teltīs un piedzīvot dzejoļu vizuālu interpretāciju – dzejoļus varēs atdzīvināt, salikt kopā, kā arī apskatīt, cik dažādi dzeja var tikt interpretēta un pielietota, kā dzejolis atklājas mākslas žanros un mūzikā. Apmeklētājiem īpaši izveidotās video sarunās iespējams noskaidrot dzejnieku, mūziķu un mākslinieku darbu nozīmi.
Pasākumā varēs iepazīt dzejnieku Kārļa Vērdiņa, Ineses Zanderes, Pētera Brūvera un Imanta Ziedoņa dzejoļus, kurus savā skatījumā veidojušas gleznotājas Kristīne Luīze Avotiņa un Katrīna Gaile, scenogrāfe Ieva Kauliņa, grafiti mākslinieks Trons Kartons (Tron Karton), fotogrāfs Paulis Jakušonoks. Ieeja – bez maksas.

 

Izstādes

 • Mākslinieces Kristīnes Kliginas tekstila darbu izstāde “Pelēkā pasaka” mākslu skolas “Baltais flīģelis” izstāžu telpā
 • Siguldas pilsētas vidusskolas 1. mākslu klases gleznošanas darbu izstāde “Pacietības mērs” mākslu skolas “Baltais flīģelis” 1. stāvā
 • Tēlnieka, skulptora Mark Sun Roz (Marka Rožencova) izstāde “Why not?” kultūras centrā “Siguldas devons”
 • Mākslinieces Elīnas Brasliņas bērnu grāmatu ilustrācijām veltīta tematiska izstāde “Ieraudzīt tekstā!” Siguldas novada bibliotēkā
 • Tematiskā izstāde “Metens brauca pār kalniņu, Saules groži rociņā” Jūdažu bibliotēkā
 • Novadpētniecības izstāde “Putnu Jāņa fenomens. Jānim Brikmanim – 80” Siguldas novada bibliotēkā
 • Skolēnu novadpētniecisko darbu izstāde “Te varētu tapt muzejs” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāžu cikla “Latvijas kultūras kanons literatūrā” izstāde “Dzejnieka Ulda Bērziņa dzeja” Siguldas novada bibliotēkā
 • Izstāde “Ieskatījās pagātnē, kļuva pazīstams nākotnē. Rakstniekam Jēkabam Janševskim – 155” Siguldas novada bibliotēkā

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020