Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 31. jūlijs
Šodien sveicam: Rūta, Ruta, Angelika, Sigita
Laika ziņas: Sigulda +19.1℃, DR vējš 2.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2020-02-24
“Siguldas devonā” būs skatāma dokumentālā filma “Valkātājs”
Trešdien, 26. februārī, plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” skatītāji aicināti noskatīties kinodokumentālista Ivara Zviedra filmu “Valkātājs”, kā arī pēc seansa tikties ar pašu tās autoru.
 
“Valkātājs” ir viena no jaunākajām latviešu dokumentālajām filmām – savu pirmizrādi tā piedzīvoja pagājušā gada 1. decembrī, kad reizē ar filmas pirmizrādi Ivars Zviedris svinēja arī savu dzimšanas dienu.
 
Kas tad ir valkātājs? Tā ir jauna nodarbošanās, ko daži sauc arī par profesiju – sastopama tikai Latvijas un Krievijas pierobežā. Valkātājs ir vietējais purvu un mežu pārzinātājs, kas Eiropas Savienībā palīdz iekļūt labākas dzīves meklētājiem no Vjetnamas, Krievijas un citām valstīm. Lai arī par cilvēku kontrabandu draud cietumsods, daudziem vietējiem kļūšana par valkātājiem ir vienīgais veids, kā noturēties un izdzīvot. Filma ir savdabīga ekskursija pa pierobežas joslu, vienlaikus tas ir arī poētiski skumjš šīs mazapdzīvotās Latvijas daļas portrets. Savukārt filmas autoram tās tapšana ir bijis izaicinājumiem pilns ceļojums, kas dažkārt pašam licis justies gandrīz kā nozieguma līdzdalībniekam. Vienlaicīgi Ivaram Zviedrim bija gan jāsaglabā pietāte pret filmas varoņiem un jārespektē viņu atklātība kameras priekšā, gan jāsadarbojas ar robežsargiem, kuru pienākums ir novērst jebkādu nelegālo imigrantu iekļūšanu valstī.
 
Ivars Zviedris ir viens no retajiem Latvijas kinodokumentālistiem, kas mēģina uzķert un rādīt aktuālo mūsu dzīvē – vai tas būtu stāsts par latviešiem, kas savulaik devās uz Īriju laimi un gliemežus meklēt (“Bēgums”, 2009), vai ieskats mežstrādnieku skarbajā pasaulē (“Zāģeri”, 2017) un topošo ārstu izaicinājumiem pilnajā ikdienā (“Rezidenti”, 2017).
 
Plašākai auditorijai līdz šim pazīstamākā ir Ivara Zviedra filma par šerpo Purva Intu (“Dokumentālists”, 2012), kas saviļņoja arī dokumentālā kino vidi ārpus Latvijas, režisoram uzdodot jautājumu par dokumentālā kino atbildību pret savu izvēlēto varoni. “Dokumentālists” ieguva nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu, pirmo “Lielo Kristapu” Ivars Zviedris saņēma par filmu “Bēgums”.
 
Ivars Zviedris ir ne vien filmu režisors, bet arī operators un producents. Tieši tas palīdz viņam radīt ļoti atklātus savu varoņu portretējumus un stāstus, kas parāda mazāk zināmas norises sabiedrībā. Ne mazāk pārsteidzoša būs arī filma, pie kuras uzņemšanas režisors strādā pašreiz.
 
Gan par jauno projektu, gan filmas “Valkātājs” tapšanu un kinodokumentālista ikdienu ikviens varēs uzzināt, pēc filmas “Valkātājs” seansa tiekoties ar Ivaru Zviedri.
 
Filmas garums – 69 minūtes. Filma latviešu valodā. Filmas seansu ieteicams apmeklēt skatītājiem no septiņu gadu vecuma.
 
Biļetes cena – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2021