Svētdiena, 12. jūlijs
Šodien sveicam: Indriķis, Ints, Namejs
Laika ziņas: Sigulda +11.2℃, D vējš 2.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-12
Pārcelts jaundzimušo godināšanas pasākums; noteikti stingri ierobežojumi izglītības iestādēs

Rūpējoties par Siguldas novada ģimenēm ar bērniem un lai preventīvi samazinātu jebkādus saslimšanas riskus, Siguldas novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu pārcelt svinīgo pasākumu “Esmu dzimis Siguldas novadā!”, kurš tika plānots sestdien, 14. martā, kultūras centrā “Siguldas devons”. Par citu publisko pasākumu norisi tiks lemts atbilstoši situācijai saskaņā ar Ministru kabineta izveidotās Krīzes vadības padomes un Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām.

Vecāki, kuri būs reģistrējušies jaundzimušo godināšanas pasākumam, saņems individuālu informāciju veidā, kādu būs norādījuši pieteikuma formā. Pasākums tiks pārcelts uz vasaru un ģimenes tiks informētas par kārtību, kādā varēs uz to pieteikties, saņemot atkārtotu ielūgumu apmeklēt svinīgo pasākumu. Līdz ar to individuāla medaļu “Esmu dzimis Siguldas novadā” saņemšana Pakalpojumu centrā visiem 2019. gada otrajā pusgadā dzimušajiem mazuļiem, kuru ģimenes nebija plānojušas apmeklēt 14. marta pasākumu, notiks pēc pārceltā pasākuma vasarā.

Jau ziņots, ka koronavīrusa (Covid-19) uzliesmojums saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem ir sasniedzis globālās pandēmijas līmeni un visā pasaulē tiek ieviesti ierobežojumi vīrusa izplatībai. Patlaban, 12. martā, Latvijā apstiprināti 16 saslimšanas gadījumi; līdz šim neviens no tiem nav konstatēts Siguldas novada iedzīvotājiem. Tomēr pašvaldība jau pieņēmusi virkni ierobežojumus pašvaldības iestādēs, tostarp skolās un bērnudārzos, lai samazinātu riskus vīrusa izplatībai.

Atgādinām, ka no 16. līdz 23. martam ir skolēnu brīvlaiks un Siguldas novada pašvaldības vadība un pašvaldības izglītības iestāžu vadītāji aicinājuši vecākus izvērtēt nepieciešamību ceļot uz ārvalstīm, kā arī lūguši sadarboties ar izglītības iestādēm un rīkoties atbildīgi, atgriežoties bērnudārzā vai skolā.

11. martā paplašināts Covid-19 skarto valstu saraksts, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi. Ņemot vērā izmaiņas epidemioloģiskajā situācijā, Covid-19 skarto valstu sarakstā ir iekļautas 11 valstis: Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Japāna, Singapūra, Itālija, Spānija, Francija, Vācija, Austrija un Šveice. Veselības ministrija, Slimības profilakses un kontroles centrs (SPKC) stingri aicina uz šīm valstīm nedoties, jo pastāv liels inficēšanās risks. SPKC tīmekļa vietnē ir pieejama aktuālā informācija par slimības izplatību Eiropas valstīs, dodot iespēju izvērtēt ar ceļošanu saistītos riskus.

Visi skolēni, kas atgriezīsies no sarakstā minētajām 11 valstīm, tiks iekļauti 14 dienu mājas karantīnā, arī tad, ja nebūs parādījušies saslimšanas simptomi. Ja tie parādījušies, jāsazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi pa tālruni 113, rīkojoties atbilstoši norādītajai informācijai. Skolā skolēni drīkstēs atgriezties tikai ar ģimenes ārsta izziņu!

Aicinām vecākus sadarboties ar izglītības iestādēm un informēt par jebkuru ārzemju ceļojuma galamērķi, lai iestādes vadība varētu izvērtēt iespējamos riskus. Pašvaldība aicina vecākus būt atsaucīgiem un ievērot iestādes vadītāja norādītās rekomendācijas un ierobežojumus.

Slimību profilakses un kontroles centrs aicina jautājumu gadījumā sazināties ar SPKC speciālistiem, zvanot uz tālruņa numuru 67387661. Aktuālā informācija aplūkojama SPKC tīmekļa vietnē, kā arī SPKC sociālo tīklu vietnē Facebook.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020