Piektdiena, 10. jūlijs
Šodien sveicam: Lija, Olīvija, Olivers, Odrija
Laika ziņas: Sigulda +15℃, DA vējš 2.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-12
Stiprā vēja laikā aicina uzmanīties no lūstošiem kokiem un nedoties mežā

VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” informē, ka ceturtdien, 12. martā, visā Latvijā gaidāmas spēcīgas vēja brāzmas, sasniedzot līdz 28 metriem sekundē, bet piekrastes rajonos līdz pat 35 metriem sekundē. Atbildīgie dienesti aicina iedzīvotājus vētras un negaisa laikā būt uzmanīgiem gan gājējiem, gan autovadītājiem – nenovietot auto un arī pašiem nepārvietoties lielu un potenciāli bīstamu koku tuvumā. Iedzīvotāji aicināti neizvēlēties pastaigas maršrutus mežā un nepārvietoties pa dabas takām, kur pastāv augsts bīstamības risks.

Siguldas novada pašvaldības speciālisti rūpēs par iedzīvotāju un viesu drošību visa gada garumā seko līdzi koku stāvoklim. Gadījumos, kad tiek konstatēts, ka koks ir vecs un potenciāli bīstams, tas tiek nozāģēts. Taču dažkārt koka bīstamību pēc ārējiem faktoriem grūti novērtēt, jo vēja un lietus, kā arī dažādu slimību ietekmē lūzt var arī šķietami veseli koki. Līdztekus veco un bīstamo koku izzāģēšanai pašvaldība ik gadu rūpējas par koku stādījumu atjaunošanu.

Par lūzušiem kokiem Siguldas novadā aicinām ziņot, zvanot uz tālruni 80000388. Atgādinām, ka gadījumā, ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruņa numuru 112.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūlijs 2020