×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Svētdiena, 14. augusts
Šodien sveicam: Zelma, Zemgus, Virma
Laika ziņas: Sigulda +20.8℃, A vējš 2.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2020-04-01
Darbu turpinās atkritumu šķirošanas laukums; aprīlī notiks zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcija

Iestājoties labvēlīgākam un siltākam laikam, ik gadu pavasarī pašvaldība aicina novada iedzīvotājus sakopt savus īpašumus, tādējādi rūpējoties par tīru un sakoptu vidi visā novada teritorijā. Šobrīd valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ Siguldas pilsētas SIA “Jumis” klientu centri darbojas attālinātā režīmā, taču darbu, atbilstoši Valsts vides dienesta sagatavotajām rekomendācijām un ievērojot īpašu piesardzību, turpina atkritumu šķirošanas laukums. Tajā iedzīvotāji vēl arvien var nodot sašķiroto iepakojumu, stikla taru, elektroniku un cita veida šķirotos atkritumus. Sadarbībā ar pašvaldību no 15. līdz 30. aprīlim tiks rīkota zaļo un dārza atkritumu šķirošanas akcija, kurā novadnieki varēs bez maksas nodot arī bioloģiski noārdāmos zaļos un dārza atkritumus, nogādājot tos uz šķirošanas laukumu ar savu transportlīdzekli un pašrocīgi tos izberot. Tāpat akcijas laikā no 15. līdz 30. aprīlim būs iespēja bez maksas nodot šķeldošanai koku zarus uzņēmumam SIA “DGR serviss” Šķūņu ielā 4, Peltēs.

Šogad zaļo un dārza atkritumu pašizvešanas akcijas laikā speciālos atkritumu maisus nebūs iespēja saņemt, jo koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ ir pārāk liels tiešā kontakta risks maisu izdalē un savākšanā.

Papildus tam trīs ceturtdienas līdz zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcijai – 2., 9. un 16. aprīlī – SIA “DGR serviss” organizēs zaru savākšanas akciju no privātīpašumiem. Viena zaru savākšanas reize maksās, sākot no 5 eiro, par kopējo apjomu vienojoties, kad tiks pieteikts pakalpojums. Tiem, kas vēlas nodot zarus, līdz trešdienas vakaram, zvanot uz tālruņa numuru 25486277, jāpiesaka adrese un aptuvenais zaru apjoms. SIA “DGR” serviss izveidos grafiku zaru savākšanai no privātīpašumiem, lūdzot zaru kaudzes novietot brīvi pieejamā vietā, lai būtu iespēja ērti piebraukt.

SIA “Jumis” atgādina – atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas” kā līdz šim var nodot plastmasas, papīra, metāla iepakojumu, stikla taru, elektrotehniku, autoriepas un cita veida atkritumus. Šķirošanas laukuma darba laiks ārkārtējās situācijas laikā paliek nemainīgs:

  • otrdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00;
  • trešdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00;
  • ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00;
  • sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

 

Apmeklējot atkritumu šķirošanas laukumu, iedzīvotāji aicināti ievērot valstī noteiktās piesardzības prasības – vienlaikus atkritumu šķirošanas laukumā ar laukuma uzraugu drīkst atrasties ne vairāk kā divas kopā ieradušās personas vai personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, ievērojot divu metru distanci starp laukuma uzraugu vai citiem apmeklētājiem, kas gaida ārpus laukuma rindā, lai iekļūtu atkritumu šķirošanas laukumā. Pēc laukuma apmeklējuma aicinām nomazgāt rokas un nepieciešamības gadījumā veikt dezinfekciju. Lai mazinātu potenciālos koronavīrusa Covid-19 saslimstības riskus un novērstu nepieciešamību atvestos atkritumus pārvietot trešajām personām, tostarp SIA “Jumis” darbiniekiem, ikviens aicināts visus sašķirotos atkritumus rūpīgi novietot laukumā tam paredzētajās vietās.

Iedzīvotājus lūdz izvairīties no šķirošanas laukuma apmeklējuma, ja ir novērota kāda no koronavīrusa Covid-19 raksturīgajām pazīmēm – klepus, kakla sāpēs, paaugstināta temperatūra un citas. Tāpat iedzīvotāji šķirošanai paredzētajos punktos aicināti neizmest izlietotās salvetes, kabatslakatiņus un sejas aizsargmaskas. Tos drīkst izmest kopējos sadzīves atkritumos, rūpīgi iesaiņojot vismaz divos plastikāta maisos.

Jautājumu gadījumā iedzīvotāji aicināti sazināties ar SIA “Jumis”, zvanot uz tālruņa numuru 26112288 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi