Ceturtdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +9.1℃, D vējš 0.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-03
VID izmaksās dīkstāves pabalstu arī pašnodarbinātajām personām

Turpinot sniegt atbalstu uzņēmumiem un iedzīvotājiem saistībā ar Covid-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem dīkstāves pabalsts tiks izmaksāts arī pašnodarbinātajām personām. Dīkstāves pabalstus piešķir un izmaksā Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Dīkstāves pabalstam var pieteikties tādas fiziskas personas, kas reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicēji un ir veikušas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) kā pašnodarbinātās personas vai autoratlīdzības saņēmēji. Dīkstāves pabalstam var pieteikties arī pašnodarbinātie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji. Abos gadījumos ir būtiski, ka pēc 14. marta šīs personas dīkstāves periodā nav guvušas ienākumus no saimnieciskās darbības.

Lai pieteiktos dīkstāves pabalstam, pašnodarbinātā persona iesniedz noteiktas formas pamatotu iesniegumu VID Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS). Par laika posmu no 14. marta līdz 31. martam iesniegums jāiesniedz līdz 25.aprīlim un arī turpmāk – līdz nākamā mēneša 25. datumam. Pašnodarbināto personu sarakstu, kuras saņēmušas dīkstāves pabalstu, VID publicē savā tīmekļa vietnē sadaļā “Covid-19”.  

Dīkstāves pabalsta apmērs mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem ir 50% apmērā no pēdējo divu noslēgto ceturkšņu vidējiem ieņēmumiem no saimnieciskās darbības, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī. Savukārt vispārējā nodokļu režīma maksātājiem un autoratlīdzību saņēmējiem – 75% apmērā no pēdējo divu noslēgto ceturkšņu ienākumiem pēc VSAOI nomaksas, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī. Dīkstāves pabalsta apmēru aprēķina VID pēc pašnodarbinātās personas VID deklarētajiem datiem.

Papildu informācija par dīkstāves pabalsta saņemšanu pašnodarbinātajām personām pieejama šeit.

Aktuālā informācija par atbalsta pasākumiem nodokļu jomā saistībā ar Covid-19 izraisītajām grūtībām un iespēju tiem pieteikties pieejama VID tīmekļa vietnē, kā arī Finanšu ministrijas tīmekļa vietnē.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā uzņēmēji var zvanīt uz īpaši šim nolūkam izveidoto VID atbalsta tālruni Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem 67120020, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā sadaļā “Sarakste ar VID”.

Informāciju sagatavoja:
VID Sabiedrisko attiecību daļa


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 2728 29 3031