Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +16.6℃, Z vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-04-16
Skolēnus aicina piedalīties mākslas darbu konkursā “Papīrpasakas”

Skolēniem vecumā no septiņiem līdz 15 gadiem iespēja piedalīties mākslas darbu konkursā “Papīrpasakas” un radīt savu vizuālo interpretāciju vienai no rakstnieka Hansa Kristiana Andersena pasakām. Radošais darbs var būt zīmējums, animācijas video, glezna, kolāža vai pat papīra izgriezums. Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 14. maijam šeit. Konkursu organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Divu nedēļu garumā konkursa darbus vērtēs Dānijas Kultūras institūta izveidota vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir Latvijas un Dānijas mākslinieki, ilustratori un citi eksperti. Konkursa uzvarētāji tiks izvēlēti katrā no divām vecuma kategorijām (7–11 un 12–15 gadi) un apbalvoti ar dāņu velosipēdu – Kildemoes.

“Papīrpasakas” ir jauns mākslas darbu konkurss, kas tiek organizēts, lai iepazīstinātu Latvijas skolēnus ar dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena literāro daiļradi un attīstītu bērnu un jauniešu fantāziju, radošumu un inovatīvu domāšanu, veidojot pasaku interpretācijas. Šogad ievērojamajam rakstniekam H. K. Andersenam apritētu 215 gadu, bet viņa daudzajos stāstos, īpaši visā pasaulē labi zināmajās pasakās, tiek apskatītas tēmas, kas sniedzas pāri laikam, vecumam vai tautībai. Gadu gaitā tādas pasakas kā “Sniega karaliene”, “Mazā nāriņa”, “Ķeizara jaunais tērps” un citas ir iedvesmojušas dažādas mākslinieciskas interpretācijas – sākot ar radošām literāro darba adaptācijām, teātra izrādēm, gleznām, mūziku un filmām, tostarp aizvien populārajām Volta Disneja animācijas filmām, līdz pat spēlēm un skulptūrām.

Papildu informācija un konkursa nolikums aplūkojams šeit.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930