Trešdiena, 21. oktobris
Šodien sveicam: Urzula, Severīns
Laika ziņas: Sigulda +3.3℃, DA vējš 3.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-05-18
Jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” meitenes darina vainagus tautastērpam

Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo stāvokli un pulcēšanās ierobežojumus, kultūras jomā tika pārtraukti ne tikai plānotie pasākumi, bet arī amatiermākslas kolektīvu klātienes mēģinājumi. Tomēr jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” meitenes laikā, kas jāpavada attālināti un distancējoties, darina vainagus saviem tautastērpiem.

Vainagu veidošana “Vizbulītes” meitenēm aizsākās jau pērn rudenī, kad deju kolektīva vadītāja Indra Ozoliņa aicināja meitenes tos veidot, ņemot piemēru no tautas deju ansambļa “Teiksma”. Tā kā jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” ar pašvaldības atbalstu uzšūtie tautastērpi ir no Latgales, tad arī vainagiem vajadzētu būt no Latgales, tādējādi pēc izpētes veikšanas tika izvēlēti Viļakas vainagi. Pirms vainagu darināšanas tika rūpīgi atlasīti darba materiāli, savukārt dejotāja Agate Priedīte no tautas deju ansambļa “Teiksma” iepazīstināja ar vainagu veidošanas procesu.

Deju kolektīva “Vizbulīte” vadītāja Indra Ozoliņa apstiprina, ka vainagu darināšanas process ir laikietilpīgs un meitenes ir drosmīgas, piedaloties vainagu darināšanas izaicinājumā. Līdz ar ārkārtējās situācijas iestāšanos katra meitene savās mājās var atvēlēt vairāk laika vainaga veidošanai, lai jau nākošajā sezonā varētu atrādīt plašākai auditorijai sava darba veikumu, rotājoties un dejojot pašas darinātā vainagā.

Informāciju sagatavoja:
jauniešu deju kolektīva vadītāja
Indra Ozoliņa


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi