Pirmdiena, 30. novembris
Šodien sveicam: Andrievs, Andrejs, Andris
Laika ziņas: Sigulda -1.2℃, Z vējš 1.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-05-18
Gaujas pludmalē ņemti peldūdens paraugi; peldvietā atļauts peldēties

Siguldas pilsētas oficiālā pludmale pie Gaujas ir iekļauta peldvietu ūdens kvalitātes monitoringa programmā 2020. gadam. Ūdens kvalitāti kontrolē Veselības inspekcija. Peldsezonas laikā, kas ir noteikta no 15. maija līdz 15. septembrim, peldūdens paraugi tiks ņemti katru mēnesi, kopumā piecas reizes. Pirms peldsezonas sākuma ņemtie paraugi apliecina, ka Gaujas pludmalē ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un tajā ir atļauts peldēties.

Inspekcija atzīmē, ka peldvietu ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski, gan vizuāli. Laboratorijā tiek noteikti ūdens mikrobioloģiskie rādītāji – fekālā piesārņojuma indikatori – zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki.

Siguldas pilsētas oficiālajā pludmalē pie Gaujas darbu uzsākuši arī Pašvaldības policijas kārtībnieki glābēji, kuri katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00 rūpējas par atpūtnieku drošību, sekojot līdzi, lai kāds neapdraudētu savu vai citu cilvēku dzīvību un veselību – nepeldētu neatļautās vietās, nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu vietai, kur cilvēki peldas. Nepieciešamības gadījumā kārtībnieki glābēji sniedz pirmo medicīnisko palīdzību. Tāpat tiek uzraudzīta sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošana peldvietā. Apmeklētāju drošībai izveidota trauksmes poga gadījumiem, ja nepieciešama steidzama glābēju palīdzība.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Anita Rubene
- 2020-05-21 13:17

Labdien, kādēļ Siguldas pludmalei šogad nav piešķirts Zilais Karogs? http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=28596

Atbilde: Anita Rubene
Administrācija
- 2020-05-21 14:46

“Zilā karoga” statuss katru gadu jāiegūst no jauna, izpildot visus nosacījumus. Papildus noteikto kritēriju izpildei pašvaldībai jāveic dalības maksa, lai tā uz attiecīgo periodu piedalītos “Zilā karoga” programmā. Ņemot vērā, ka dalības maksa šajā gadā attiecībā pret iepriekšējo gadu ir piecreiz palielinājusies (no 200 uz 1000 eiro), pašvaldībai tas šķiet nesamērīgi, tādēļ šajā gadā “Zilā karoga” pieteikums nav veikts. Šī iemelsa dēļ arī Jūrmalas dome pērnā gada nogalē paziņoja, ka nepieteiksies “Zilā karoga” programmai.

Neatkarīgi no tā, vai pludmalei ir vai nav piešķirts “Zilais karogs”, Siguldas novada pašvaldība, rūpējoties par tīru un labiekārtotu pludmali, novadnieku un pilsētas viesu labsajūtu, ērtībām, katru gadu pavasarī pirms sezonas sākuma veic Gaujas pludmales sakopšanas un labiekārtošanas darbus. Tāpat ik gadu visas sezonas garumā tiek veikts ūdens kvalitātes monitorings, ko uzrauga Veselības inspekcija. Rūpējoties par atpūtnieku drošību, peldsezonas laikā no 15. maija līdz 15. septembrim Gaujas pludmalē kārtību uzrauga Pašvaldības policijas kārtībnieki – glābēji. Tādējādi peldsezonā pludmales apmeklētājiem ir iespēja uzturēties koptā un drošā vidē.

Pasākumi