Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +12.6℃, A vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-05-21
Pieņemts lēmums atcelt skolēnu vasaras nodarbinātības projektu

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas, Siguldas novada pašvaldības dome pieņēmusi lēmumu atcelt šogad plānoto skolēnu vasaras nodarbinātības projektu, kura laikā novadā deklarētos skolēnus vecumā no 13 līdz 19 gadiem bija paredzēts nodrošināt ar pašvaldības un uzņēmēju piedāvātām darbavietām.

Pirms lēmuma pieņemšanas, lai izvērtētu iespējamos riskus, Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvalde maija sākumā sazinājās ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) darbiniekiem, kuri aicināja pašvaldības speciālistus rūpīgi izvērtēt piedāvātās darba iespējas skolēniem. SPKC darbinieki norādīja, ka būtu jāizvairās skolēnus nodarbināt darba vietās, kur ir saskarsme ar citiem cilvēkiem. Tāpat nevajadzētu nodarbināt skolēnus pirmsskolas izglītības iestādēs un sociālās aprūpes centros, jo skolēni var būt vīrusa Covid-19 pārnēsātāji.

Pašvaldības izveidotā darba grupa izvērtēja iesniegtos darbavietu iesniegumus un atzina, ka tikai dažas darbavietas atbilst SPKC drošības ieteikumiem. Līdz ar to pašvaldība nevar nodrošināt drošas un labvēlīgas darbavietas visiem 283 skolēniem, kuri šogad pieteicās darbam vasaras brīvlaikā. Rūpējoties gan par skolēnu, gan uzņēmēju drošību, atbildīgie pašvaldības speciālisti piesardzības nolūkos nolēma atcelt skolēnu vasaras nodarbinātības projektu.

Zināms, ka ārkārtējā situācija ir ietekmējusi gan pašvaldības, gan novada uzņēmēju darba ikdienu. Turklāt, izvērtējot riskus, vairāki uzņēmēji dalību projektā atteica.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930